Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 17:45
Reklama
Reklama
Reklama

Urzędnicy z całej Polski przyjechali oglądać nasze miejsca pamięci

Grupa urzędników urzędów wojewódzkich z całej Polski wraz przedstawicielami Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przyjechała do Kędzierzyna-Koźla, aby zobaczyć miejsca upamiętniające burzliwe wątki dziejów historycznych na naszych ziemiach.

Wizyta miała miejsce w czwartek. Łącznie do Kędzierzyna-Koźla przyjechało około 40 osób – głównie urzędników urzędów wojewódzkich z całej Polski, którzy na co dzień zajmują się opieką nad grobami i cmentarzami wojennymi.

- Nasza wizyta jest elementem cyklicznej konferencji odbywającej się od kilkunastu lat dla pracowników urzędów wojewódzkich zajmujących się miejscami pochówków ofiar wojny. Co roku odwiedzamy inne województwa. Tym razem padło na Opolszczyznę - tłumaczy Adam Siwek, naczelnik wydziału krajowego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Wizyta rozpoczęła się od prelekcji w urzędzie miasta na temat historii i dzisiejszej charakterystyki Kędzierzyna-Koźla oraz znajdujących się na jego terenie miejsc pamięci. Później uczestnicy pojechali zobaczyć cmentarz żołnierzy radzieckich przy ulicy Jana Pawła II, a następnie były obóz hitlerowski w Sławięcicach.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
marcin 15.05.2015 10:28
Jeżeli "burzliwe wątki dziejów historycznych na naszych ziemiach" ograniczają się do cmentarza żołnierzy radzieckich i obozu w Sławięcicach to organizoatorzy tej wycieczki są lekkimi ignorantami

Maja 14.05.2015 20:56
Jak taka fuche zalapać ????

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ