Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 18:44
Reklama
Reklama
Reklama

Szykuje się duży remont ulicy Gliwickiej. Prace rozplanowane na kilka lat

Szykuje się duży remont ulicy Gliwickiej. Prace rozplanowane na kilka lat
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu przygotowuje się do dużego remontu drogi wojewódzkiej nr 408 przebiegającej przez miejscowości gminy Bierawa. Poprawić ma się nie tylko komfort podróżowania po mocno dziś nadwyrężonej nawierzchni. Będzie również bezpieczniej.

Droga wojewódzka nr 408 to jeden  z kluczowych szlaków transportowych w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, który biegnie aż do województwa śląskiego. Duża część poruszających się nią pojazdów to duże ciężarówki – wzdłuż drogi położone są zakłady azotowe oraz kopalnia piasku w Kotlarni. Droga jest w złym stanie i wymaga przebudowy, o co od dawna już apeluje samorząd gminy Bierawa.

- Mamy informację, że w WZD trwają przygotowania do inwestycji. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ modernizacja tej drogi ze względu na jej zły stan i niedostosowanie do ruchu o dzisiejszej  intensywności, jest naprawdę konieczna. Remont ma być prowadzony etapami, a pierwszy z nich rozpocząć ma się w przyszłym roku – mówi wójt Bierawy Krzysztof Ficoń.

Termin modernizacji nie jest przypadkowy – WZD nie ma zbyt dużego budżetu na prace remontowe. Dlatego przy remoncie Gliwickiej chce wesprzeć się pieniędzmi z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Modernizacja drogi ma objąć cały odcinek od Kędzierzyna-Koźla aż do granicy z województwem śląskim i ma potrwać do roku 2020. Będzie tojedno z głównych zadań inwestycyjnych realizowanych przez PZD w naszej części województwa.

Roboty będą miały kompleksowy charakter. Konstrukcja drogi ma zostać całkowicie wymieniona. Przebudowane zostaną skrzyżowania. Powstaną także nowe chodniki i ścieżki rowerowe.

Pierwszy etap robót obejmie odcinek od Brzeziec do skrzyżowania z ulicą Mostową. Następnie drogowcy zajmą fragmentem drogi przebiegającym przez Stare Koźle i dalej w stronę Kotlarni i granicy województwa.

 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mateusz 11.05.2015 12:30
.. i zanim ukończą budowę w 2020 to początek od Brzeziec będzie już się nadawał do remontu....

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ