Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 14:50
Reklama
Reklama

Dzieciaki poznały tajniki pracy policjantów i wzięły udział w zajęciach o bezpieczeństwie

Dzieciaki poznały tajniki pracy policjantów i wzięły udział w zajęciach o bezpieczeństwie
W trakcie odbywających się wakacji Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu gościła dzieci przebywające na półkoloniach. W trakcie licznych odwiedzin naszej komendy dzieci dowiadywały się, jak wygląda codzienna służba mundurowych. Dodatkowo w czasie spotkań z najmłodszymi w związku z akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo ...w wakacje” funkcjonariusze poruszali tematykę związaną z bezpiecznym wypoczynkiem. Policjanci zwracali dzieciom uwagę na bezpieczeństwo podczas zabawy nad wodą i omawiali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcję honorowym patronatem objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W trakcie spotkań z najmłodszymi policjanci wyczulili dzieci na konieczność prawidłowych zachowań podczas wakacyjnej beztroski. Przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których nie wolno zapominać, wypoczywając lub bawiąc się nad wodą, w górach, w lesie oraz na wsi. Podczas pogadanek nie zabrakło również tak ważnych tematów jak bezpieczeństwo dzieci w domu, podczas kontaktów z obcymi czy też w czasie wakacyjnych zabaw w mieście. Funkcjonariusze przypomnieli również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Atrakcją dla kolonistów był zaprezentowany przez mundurowych sprzęt policyjny i radiowóz, który dzieci mogły obejrzeć z bliska. Najmłodszym pokazano również alkog-ogle i wytłumaczono jaki wpływ na funkcjonowanie człowieka ma spożywanie alkoholu.

Prowadzone przez  policjantów działania wpisują się w  ogólnopolską kampanię informacyjno - edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo...w wakacje” organizowaną pod patronatem i z inicjatywy Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu


209-22632

209-22632

209-22634

209-22634

209-22635

209-22635


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ