Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 13 czerwca 2024 08:52
Reklama
Reklama

Ból głowy? Kaszel? Alergia? Zagrzybiona klimatyzacja może być groźna dla zdrowia. Radzi główny mechanik z warsztatu Nika Trans

Ból głowy? Kaszel? Alergia? Zagrzybiona klimatyzacja może być groźna dla zdrowia. Radzi główny mechanik z warsztatu Nika Trans
Katar, kaszel, alergie, zapalenia dróg oddechowych, a nawet angina i grzybicze zapalenie płuc – na to wszystko naraża nas zagrzybiona klimatyzacja samochodowa. O tym, w jaki sposób dbać o układ chłodzenia w naszych samochodach, rozmawiamy z głównym mechanikiem z warsztatu Nika Trans.

- Kiedy możemy poznać, że nasza klimatyzacja wymaga już czyszczenia?

- Zazwyczaj kiedy z naszej klimatyzacji wydziela się charakterystyczny zapach stęchlizny i wilgoci, oznacza to konieczność jej wyczyszczenia. Ponadto nasza klimatyzacja po prostu przestaje chłodzić, a w czasie deszczu pomimo włączonej klimatyzacji, parują szyby w samochodzie.

- Co jest tego przyczyną?

- Przyczyną niemiłego zapachu są grzyby i pleśń, dla których wilgotne warunki naszej klimatyzacji są idealnym środowiskiem do rozwoju.

- W jaki sposób zagrzybiona klimatyzacja może oddziaływać na nasze zdrowie?

-.Jeśli zapomnimy w odpowiednim momencie wykonać przegląd i wyczyszczenie, to nasze ciało w pewnym momencie zasygnalizuje nam problem zaniedbań w układzie chłodzenia naszego pojazdu. Bardzo często po kontakcie z zagrzybioną klimatyzacją pogarsza się nasze samopoczucie, mogą pojawić się bóle głowy, gardła, katar, kaszel, uczucie pieczenia i łzawienia oczu, a nawet duszności. Wszystkie te objawy mogą być początkiem wielu groźnych dla naszego zdrowia chorób dróg oddechowych. Bardzo częstymi konsekwencjami jest angina, alergie oraz zapalenia dróg oddechowych, które mogą pojawić się nawet przy krótkotrwałej styczności z bakteriami i grzybami wydostającymi się z brudnego układu chłodzenia.

- Jak często powinniśmy odgrzybiać klimatyzację?

Sam przegląd klimatyzacji warto wykonać raz w roku. Profesjonalny serwisant sprawdzi wówczas skuteczność chłodzenia czy też ilość czynnika chłodzącego. Oczywiście zgodnie z dyspozycją klienta wykonujemy również wybraną metodą wyczyszczenia i odgrzybienia naszej klimatyzacji.

- Podobno są różne metody odgrzybiania klimatyzacji? Które są najskuteczniejsze i czy samemu można równie skutecznie wykonać taką usługę?

- Możemy spotkać się z różnymi metodami czyszczenia klimatyzacji. Samemu można przykładowo wykonać odgrzybianie za pomocą odpowiedniej pianki. Niestety, rozwiązanie to nie daje pełnej skuteczności, ponieważ pianka nie dociera do wszystkich części układu, jak choćby do parownika.

- Bardzo dobrym rozwiązaniem, które stosujemy w naszym warsztacie na co dzień jest odgrzybianie metodą chemiczną. Wykorzystujemy w tym celu specjalne urządzenie, za pomocą którego cały układ klimatyzacji w naszym samochodzie zostanie dokładnie zdezynfekowany.

Czy są inne czynniki mogące oddziaływać na nasze zdrowie w samochodzie?

- Regularne czyszczenie klimatyzacji to oczywiście podstawowa czynność, którą powinniśmy wykonywać każdego roku. Nie możemy jednak zaniedbywać codziennego dbania o czystość w naszych samochodach. Sporadyczne odkurzanie, brud i okruchy to tylko przykłady wielu zaniedbań, które będą prowadzić do rozwoju szkodliwych drobnoustrojów.

- Równie konieczna jest również regularna wymiana filtra pyłkowego, który oczyszcza powietrze dostające się do kabiny samochodu. Na rynku dostępne są zwyczajne filtry, jak również filtry węglowe oraz hipoalergiczne. Niektórzy z nas spędzają w samochodzie naprawdę dużo czasu, dlatego też warto poprzez wymianę filtrów oraz przez regularne czyszczenie klimatyzacji zadbać o nasze zdrowie.

Warsztat samochodowy Nika Trans S.C.

Oferujemy pełny serwis klimatyzacji. Zapraszamy

Ul. Dworcowa 95

Bierawa

Tel. 577493362

 

 

Publikacja promocyjna.

nika trans

nika trans

nika trans czyszczenie klimatyzacji (1)

nika trans czyszczenie klimatyzacji (1)

nika trans czyszczenie klimatyzacji (3)

nika trans czyszczenie klimatyzacji (3)

nika trans czyszczenie klimatyzacji (1)

nika trans czyszczenie klimatyzacji (1)

nika trans czyszczenie klimatyzacji (2)

nika trans czyszczenie klimatyzacji (2)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ