Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 13:47
Reklama
Reklama

Korki na obwodnicy są potężne. Z tej perspektywy ich jeszcze nie widzieliście. Jest nawet „szeryf”

Po zamknięciu wiaduktu kolejowego w centrum Kędzierzyna niemal cały odbywający się w tym miejscu ruch przeniósł się na obwodnicę miasta. Już pierwszego dnia na newralgicznym odcinku między rondem Millenijnym a rondem Grunwaldzkim zaczęły tworzyć się potężne korki. Wielu z Was zapewne miało już tę wątpliwą przyjemność, by przekonać się o tym na własnej skórze. Jak poważne to utrudnienie, najlepiej widać jednak nie z perspektywy fotela kierowcy, a lotu ptaka.

A dokładnie – drona, czyli niewielkiego urządzenia wyposażonego w kamerę, które zdalnie sterowane jest w stanie wzbić się w powietrze. Film przygotował dla Was Tomek z Kędzierzyna-Koźla, od niedawna szczęśliwy posiadacz takiego sprzętu. Poza samą obwodnicą i zatorem aut, na nagraniu z niecodziennej perspektywy zobaczyć można także kila innych ciekawych widoków z miasta – m.in. centrum handlowe i linię kolejową.

https://www.youtube.com/watch?v=1kmrIembCsQ&feature=youtu.be

Warto przyjrzeć się, jak w praktyce działa zalecana prze policję jazda na tak zwany suwak. Na nagraniu widać, że nie zawsze odbywa się to modelowo – przejazd lewym pasem blokowany jest przez tak zwanych „szeryfów” święcie przekonanych, że w ten sposób temperują zapędy „cwaniaków” próbujących ominąć korek. Za takie praktyki policja karze mandatami.

Z korkami mieszkańcy miasta będą musieli borykać się przez kilka najbliższych tygodni – do czasu otwarcia wiaduktu, który właśnie przechodzi kolejny etap przebudowy i remontu. Niestety, jeszcze w tym roku na przełomie sierpnia i września wiadukt zostanie zamknięty po raz kolejny. Tym razem powodem będzie budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Kozielskiej, Reja i Tartacznej.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
obserwator 13.04.2015 17:54
Niestety rzeczywistość przerasta mieszkańców (kierowców) w k-k, w całej europie system jazdy na ;suwaka" działa wzorowo, tylko standardowo u nas to się nie sprawdza, żenada i wstyd, dlatego na całym śląsku jak widzą rejestracje OK to nas gnębią, wszystko w temacie

Marek 12.04.2015 18:08
Jest na to jedno rozwiązanie, ładować maksymalne mandaty dla szeryfów i za tydzień już ich nie będzie

zamek 11.04.2015 15:49
ludzie nie potrafia jezdzic na zamek dlatego mega korek .....debile!

jan 11.04.2015 15:29
Wczoraj tak zwani szeryfowie również blokowali przejazd lewym pasem jak się później okazało to policyjny transit blokował przejazd wiec dlaczego oni nie ukarali samych siebie??

mirek 11.04.2015 14:52
moim skromnym zdaniem jest sposób aby rozwiązac sprawę "szeryfów" i " cwaniaków" wystarczy postawić znak drogowy informujący ,ze na czas tej sytuacji lewy pas jest przeznaczony dla -BUS/TAXI i po sprawie ! mnie tez wkurzają tacy właśnie cwaniacy Normalna jazda na pewno porządkuje i przyspiesza jazdę ale to jest moje zdanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ