Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 19:14
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

31 pieszych przyłapanych na przejściu w miejscu niedozwolonym. Policyjna akcja "NURD"

31 pieszych przyłapanych na przejściu w miejscu niedozwolonym. Policyjna akcja "NURD"
Policjanci  z drogówki wspólnie z funkcjonariuszami SPP Policji w Opolu prowadzili działania ,,NURD’’. Podczas akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów oraz kierowców samochodów, naruszających  prawa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań policjanci rozdawali odblaski, dzięki którym piesi i rowerzyści będą bardziej widoczni na drodze.

W piątek (25 listopada) policjanci z drogówki przeprowadzili kolejną akcję pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania funkcjonariuszy skierowane były przede wszystkim na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, którzy w okresie jesienno-zimowym stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego.

W działaniach uczestniczyło 11 policjantów ruchu drogowego oraz 6 funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu. Mundurowi bacznie przyglądali się, w jaki sposób niechronieni uczestnicy ruchu drogowego poruszają się po drogach naszego powiatu. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to czy piesi poruszający się poza terenem zabudowanym są wyposażeni w obowiązkowe elementy odblaskowe oraz czy rowerzyści mają wyposażone swoje jednoślady w prawidłowe oświetlenie.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Policjanci ujawnili 5 kierowców, którzy dopuścili się wykroczenia naruszającego bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz 31 wykroczeń popełnionych przez pieszych, którzy przechodzili w miejscu niedozwolonym.

Celem akcji było ograniczenie ilości zdarzeń drogowych, których uczestnikami są piesi i rowerzyści jak również upowszechnienie noszenia elementów odblaskowych - ich noszenie nie jest niczym wstydliwym – często ratuje życie. Dlatego też, w trakcie działań policjanci rozdawali odblaski, dzięki którym piesi i rowerzyści będą bardziej widoczni na drodze.

Ze względu na dużą ilość zdarzeń na drogach województwa opolskiego z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego tego typu działania będą często powtarzane. Dziś od wczesnych godzin porannych policjanci z Kędzierzyna-Koźla prowadzą kolejne działania ,,Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego’’, które są skierowane głównie na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Źródło: KKPP

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kibic ZAK-sy 29.11.2016 18:06
Zaba,nie napisałem ze wszyscy sa samobójcami,prawda???Powoduja znaczna czesc wypadków i to jest juz fakt.Teraz druga odpowiedź,w tym miasteczku jeździ się naprawdę wolno,srednio 40km/h w godzinach szczytu.Nikt sie na nikogo nie uwziął.I jedni i drudzy musza przestrzegać prawa.Wkleje tu pewien tekst: Piesi, będąc na przejściu, mają pierwszeństwo przed jadącymi pojazdami. Zanim jednak wejdziesz na jezdnię, nawet na oznakowanym przejściu, powinieneś się zatrzymać na krawędzi chodnika, lub jezdni, spojrzeć w lewo, czy z tego kierunku nie nadjeżdża pojazd. Gdy nie ma w bliskiej odległości pojazdu popatrz w prawo, gdyż po przekroczeniu połowy jezdni, pojazd nadjeżdżający z prawej strony może Ci zagrozić. Jeśli prawej strony nikt nie nadjeżdża, jeszcze raz popatrz w lewo - droga wolna - przechodź. Jezdnie należy przechodzić równym krokiem, bez zatrzymywania się, cofania. Nie należy przebiegać jezdni. Gdyby w czasie przechodzenia nadjechał pojazd, podnieś rękę do góry. Jest to znak, że widzisz pojazd i prosisz o umożliwienie dokończenia przejścia. Gdy w pobliżu nie ma wyznaczonego przejścia, jezdnię można przekroczyć zachowując szczególną ostrożność, jeśli: ustąpimy pierwszeństwa pojazdom, na tej drodze nie ma dużego natężenia ruchu pojazdów, przekraczamy jezdnię najkrótszą drogą, będziemy widoczni dla kierujących pojazdami i sami będziemy mieli dobrą widoczność czy nie nadjeżdżają pojazdy, nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa. Kategorycznie zabrania się pieszym wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, zza innego pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność. Zabrania się zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez wyraźnej przyczyny podczas przechodzenia przez jezdnię, przechodzenia przez drogę w miejscu o ograniczonej widoczności, przebiegania przez drogę i taki wierszyk: Gdy zamierzasz przejść przez ulicę” Na chodniku przystań bokiem. Popatrz w lewo bystrym okiem. Skieruj w prawo wzrok sokoli. Znów na lewo spójrz powoli. Jezdnia wolna – więc swobodnie mogą przez nią przejść przechodnie. Wanda Chotomska A powyzszy artykuł :31 pieszych przyłapanych na przejściu w miejscu niedozwolonym. Policyjna akcja „NURD” sam potwierdz fakt. Dziekuję

Marrr 29.11.2016 17:44
Szczególnie te babcie najlepiej mandatować w wieku 80 lat. Kiedyś sami tacy będą.

zaba 29.11.2016 08:48
KIBIC, wytłumacz mi jak piesi powodują "znaczną" część wypadków ? czyżby wszyscy piesi byli samobójcami , wchodzącymi specjalnie pod koła samochodów, niszcząc karoserie i specjalnie powodując rozstrój nerwowy u bogu ducha winnych kierowców. Przecież kierowcy poruszają się w mieście wyłącznie z dozwolona prędkością, a nawet wolniej ! i zawsze przepuszczają tych bezmózgich pieszych na pasach ! czego tu jeszcze chcieć ? kierowcy to potulne baranki na których uwzięli się czy przebrzydli piesi, że o rowerzystach nie wspomnę , bo to dopiero są furiaci i samobójcy.

kibic ZAK-sy 28.11.2016 18:35
Prawidłowo,ludzie w K-Koźlu wchodzą sobie na czerwonym świetle jak swięte krowy zmuszając kierowców do niejednokrotnie gwałtownego hamowania,narażając siebie na utratę zdrowia.Nie wspomnę o wtargnięciach na jezdnię przed samochód.Kary dla pieszych są zbyt małe,powodują oni znaczną cześć wypadków.W tym przypadku popieram działania Policji,która w końcu wzięła się za ten poważny problem dotyczący pieszych na naszych drogach,bo jak na razie to interesowali się tylko kierowcami.

Ale jajca 28.11.2016 15:12
Policja chce na swoich samochodach napisać chronią i bronią pogratulujmy im wspaniałego poczucia humoru i dobrego samopoczucia

xxx 28.11.2016 14:19
Zaczyna się okres świąteczny to zaczną się też łapanki pieszych.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ