poniedziałek, 24 sierpnia 2026 15:09
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przedstawiciele rad osiedli spotkali się w urzędzie miasta z prezydent Sabiną Nowosielską

Więcej zieleni, bezpieczniejsze drogi, nowoczesne place zabaw, przestrzenie do rekreacji i miejsca sprzyjające sąsiedzkiej integracji. To tylko część tematów poruszonych podczas spotkania prezydent Sabiny Nowosielskiej z przewodniczącymi rad osiedli.
Przedstawiciele rad osiedli spotkali się w urzędzie miasta z prezydent Sabiną Nowosielską

Jednym z najważniejszych punktów rozmów był Budżet Obywatelski. Tegoroczny nabór właśnie dobiegł końca, a mieszkańcy zgłosili blisko 40 pomysłów. Wśród propozycji znalazły się m.in. nowe nasadzenia, remonty nawierzchni, modernizacja placów zabaw, strefy sportowe, infrastruktura rowerowa, działania poprawiające bezpieczeństwo oraz miejsca sprzyjające wspólnemu spędzaniu czasu. Teraz wszystkie projekty przejdą etap weryfikacji.

Nie zabrakło również rowerowego akcentu. Prezydent wręczyła bony o wartości 1000 zł dla rad Osiedle Cisowa i Pogorzelec, które podczas festynu międzyosiedlowego wystawiły najliczniejsze grupy rowerowe i zwyciężyły w specjalnym konkursie. 
Regularne spotkania z przewodniczącymi rad osiedli to okazja do rozmowy o potrzebach mieszkańców i planach rozwoju poszczególnych części miasta.


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pan24powiatowy 04.07.2026 00:11
Wspaniale czekamy teraz na Realizacje tak samo postulatów z poprzedniego roku jak i aktualne które jak będą przegłosowane i czas na realizacje skoro Żabieniec rozpoczynał działanie miejskie czas na Piasty jak i Pogorzelec jak też dla Koźla Projekty które już też winne być realizowane jak i na innych osiedlach naszego miasta. Podobnie też Budżet Marszałkowski województwa Opolskiego https://budzet.opolskie.pl/ jak teraz będzie realizowane jak będzie tym roku Budżet Opolski który projekt wygra i ile zrealizowano tym roku poprzedniego roku pomysły projekty dla tego roku i ile zostało zatem do realizacji i czy zdąży się przed końcem tego roku okresie letnio-jesiennym 2026.

Koźlanin 03.07.2026 21:49
Tyle samo robią te rady osiedla jak rada miasta i prezydentka dla tego miasteczka czyli nic.

Marek 04.07.2026 18:12
Robią więcej od ciebie leserze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ