W wyniku awarii doszło do zalania części budynku. Obecnie trwa osuszanie pomieszczeń oraz całego obiektu. Ze względów bezpieczeństwa w placówce odłączono również zasilanie elektryczne. W akcję zabezpieczania wyposażenia zaangażowali się rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola, którzy pomagali wynosić meble i inne elementy wyposażenia z zalanych pomieszczeń. Urząd Miasta składa rodzicom podziękowania za okazane wsparcie i szybką reakcję w trudnej sytuacji.
Kolejnym etapem będzie sprawdzenie instalacji elektrycznej przez specjalistów. Elektrycy ocenią stan sieci po zalaniu i zdecydują, czy możliwe będzie bezpieczne przywrócenie zasilania. Jak informuje urząd, dalsze decyzje dotyczące funkcjonowania placówki zostaną podjęte w poniedziałek po analizie sytuacji i ocenie skali uszkodzeń. Do tego czasu rodzice muszą samodzielnie zapewnić opiekę swoim dzieciom. Mogą jednak ubiegać się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych o zasiłek opiekuńczy z tytułu nieprzewidzianego zamknięcia placówki.




Napisz komentarz
Komentarze