wtorek, 23 czerwca 2026 17:48
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Lekcje bezpieczeństwa

Strażnicy miejscy rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie i obowiązku jazdy w kaskach

Bezpieczna jazda zaczyna się od dobrych nawyków. O tym przypomina Straż Miejska w Kędzierzynie-Koźlu, która od kilku miesięcy prowadzi kampanię przypominającą o obowiązku jazdy w kasku przez dzieci. Kolejną okazją do edukacji był rodzinny festyn w Publicznym Przedszkolu nr 24 „Niezapominajka”.
Strażnicy miejscy rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie i obowiązku jazdy w kaskach

Funkcjonariusze przygotowali specjalne stoisko, gdzie, maluchy mogły sprawdzić swoją wiedzę w quizach, dowiedzieć się, jak prawidłowo dopasować kask oraz przekonać się, dlaczego ochrona głowy podczas jazdy na rowerze, hulajnodze czy deskorolce jest tak ważna.

Strażnicy przypominali również rodzicom o obowiązujących przepisach. Od początku czerwca dzieci i młodzież do 16. roku życia mają obowiązek jazdy w kasku.


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ