wtorek, 23 czerwca 2026 17:27
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Zasługi dla kultury i samorządu

Inga Mirga i Brygida Kolenda-Łabuś wyróżnione za wieloletnią działalność. Odebrały państwowe odznaczenia

To wyjątkowe wyróżnienie za lata pracy, zaangażowania i działalności na rzecz innych. Dwie mieszkanki Kędzierzyna-Koźla zostały uhonorowane odznaczeniami państwowymi. Medale odebrały Inga Mirga oraz Brygida Kolenda-Łabuś.
Inga Mirga i Brygida Kolenda-Łabuś wyróżnione za wieloletnią działalność. Odebrały państwowe odznaczenia

Inga Mirga, asystentka edukacji w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, otrzymała Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyróżnienie przyznano jej za wieloletnią działalność na rzecz integracji społeczności romskiej i nieromskiej.

Z kolei Brygida Kolenda-Łabuś, była zastępczyni prezydenta Kędzierzyna-Koźla, była posłanka na Sejm RP, a obecnie radna Sejmiku Województwa Opolskiego, została odznaczona Odznaką Honorową "Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego". To wyróżnienie przyznawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji osobom, które swoją wieloletnią pracą działają na rzecz mieszkańców gmin i powiatów.

Odznaczenia w imieniu najwyższych władz państwowych wręczyła Wojewoda Opolska Monika Jurek.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ