środa, 14 stycznia 2026 22:31
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dwoje dzieci poszkodowanych w wyniku ulatniania się tlenku węgla w Śródmieściu

W środę około godziny 20:30 operator numeru alarmowego odebrał dwa zgłoszenia dotyczące pojawienia się tlenku węgla w mieszkaniach na terenie Śródmieścia. W obu przypadkach poszkodowane zostały dzieci.
Dwoje dzieci poszkodowanych w wyniku ulatniania się tlenku węgla w Śródmieściu

Do pierwszego zdarzenia doszło przy ulicy 11 Listopada. W jednym z mieszkań zasłabł 10-letni chłopiec, który stracił przytomność. Na miejsce natychmiast skierowano zastęp straży pożarnej oraz zespół pogotowia ratunkowego. Po przyjeździe służb dziecko odzyskało przytomność, jednak z objawami zatrucia tlenkiem węgla zostało przekazane pod opiekę ratowników medycznych. Pomimo intensywnego wietrzenia lokalu, strażacy stwierdzili w mieszkaniu obecność tlenku węgla na poziomie stu kilkudziesięciu ppm.

Drugie zgłoszenie dotyczyło mieszkania przy ulicy Lompy, również w Śródmieściu. Tym razem zasłabło półtoraroczne dziecko. Strażacy, którzy interweniowali na miejscu, potwierdzili obecność tlenku węgla na poziomie kilkudziesięciu ppm. Dziecko także trafiło pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

Służby po raz kolejny apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w sezonie grzewczym. Tlenek węgla, potocznie nazywany czadem, jest bezwonny i bezbarwny, a jego obecność może prowadzić do poważnych zatruć, a nawet zagrożenia życia. Strażacy przypominają o konieczności regularnych przeglądów instalacji grzewczych i wentylacyjnych oraz o montażu czujników tlenku węgla w mieszkaniach. Wczesne wykrycie zagrożenia może uratować zdrowie i życie domowników.


 


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ