Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 25 października 2025 15:37
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Trwa inwentaryzacja schronów i miejsc schronienia

Spotkanie z zarządcami nieruchomości w sprawie miejsc schronienia. Miasto wdraża ustawę

Ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej wprowadza szereg nowych obowiązków dla samorządów. Miasto już od dłuższego czasu intensywnie przygotowuje się do ich realizacji. Obecnie tworzona jest baza obejmująca wykaz obiektów, które w razie zagrożenia będą mogły posłużyć jako miejsca tymczasowego schronienia.
Spotkanie z zarządcami nieruchomości w sprawie miejsc schronienia. Miasto wdraża ustawę

Nie wszystkie z nich znajdują się w budynkach należących do samorządu, dlatego zorganizowano spotkanie władz miasta z przedstawicielami Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Chemik” oraz największymi zarządcami nieruchomości i wspólnot mieszkaniowych w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas narady w magistracie omówiono postępy w inwentaryzacji tego typu obiektów oraz sposoby ich właściwego przygotowania.

Prezydent Sabina Nowosielska zapowiedziała również, że w najbliższych miesiącach odbędą się spotkania na osiedlach, podczas których mieszkańcy otrzymają najważniejsze informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa i planowanych działań.


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Bunkier 24.10.2025 22:00
Jak się już schowamy to nie będziemy musieli już do pracy chodzić?

Koźlanin 24.10.2025 20:43
OC nie działa. Odpowiednich zabezpieczeń przed działaniami wojennymi jest nie ma w tym upadającej mieścinie. A wszelkie takie spotkania to farsa jak prezydentura p. Sabiny.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ