Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 20:48
Reklama
Reklama
Reklama

W miejscu dziurawego asfaltu pojawił się stylowy bruk. Remont ulicy Sienkiewicza zakończony. ZDJĘCIA

Na Rynek dostaniemy się kolejną odrestaurowaną przecznicą. Właśnie zakończyła się gruntowna przebudowa ulicy Sienkiewicza. Brukowa nawierzchnia nawiązuje do historycznego charakteru Starego Miasta.
W miejscu dziurawego asfaltu pojawił się stylowy bruk. Remont ulicy Sienkiewicza zakończony. ZDJĘCIA

To następna droga prowadząca do serca Koźla, która została zmodernizowana. W poprzednich latach podobne prace prowadzono także na Anny, Złotniczej, Limanowskiego, Czerwińskiego, Pamięci Sybiraków, Marii Skłodowskiej-Curie i Sądowej. Tak jak zawsze inwestycje zrealizowano w sposób kompleksowy. Poza jezdnią i chodnikami wymieniono także biegnące pod powierzchnią sieci i instalacje.

Zadanie inwestycyjne Gminy Kędzierzyn-Koźle pn. „Remont ulicy Sienkiewicza w obrębie strefy staromiejskiej w Kędzierzynie-Koźlu” jest współfinansowane środkami z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wartość całkowita zadania 1.187.204,72 zł. Pozyskane dofinansowanie to  1.104.337,83 zł, co stanowi finansowanie inwestycji środkami pozabudżetowymi w 93,02%.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mieszkanieckk 11.07.2024 12:00
A dlaczego ten srebrny Passat stoi pod prąd? Trzeba było przerobić parkowanie równoległe na parkowanie pod skosem, bo wtedy więcej samochodów się mieści a tak to znów będą stawać jak by ich na kursach parkować nie uczyli. Betonozy ciąg dalszy. Platformowa Sabcia dostała kasę z Polskiego Ładu? Coś tu śmierdzi...

anonimowy 11.07.2024 14:16
Pod skosem nie, ponieważ nie da się wjechać w bramę na przeciw sushitu. Już z równoległym jest problem. Mam gdzieś więcej miejsca na samochody, niedługo będzie można parkować na rynku i bardzo dobrze.

Z Koźla 11.07.2024 10:20
Rzymianie się cieszą

Rowerzysta i pieszy 11.07.2024 08:18
Można było przy okazji remontów dodać trochę zieleni i poszerzyć chodniki, bo są za wąskie - jak np. z naprzeciwka idzie osoba z wózkiem, to trzeba zejść na jezdnię, żeby się minąć. Za to samochody i miejsca parkingowe mają priorytet - jezdnia szeroka, miejsca parkingowe poupychane wszędzie, nawet na rynku, a pieszy musi przemykać przyklejony do ściany- nie tak powinno to wyglądać. O kontraruchu dla rowerzystów też nikt nie pomyślał, a wystarczy zmienić organizację ruchu, tak żeby rowerzyści mogli jeździć też pod prąd (przepisy to dopuszczają)

Anonim 11.07.2024 14:14
Poszerzyć to trzeba drogę, bo nie idzie w bramę wjechać, chyba, że ktoś ma tylne koła skrętne!

Robert 10.07.2024 23:30
"Stylowy bruk" to jest oksymoron.

Kędzierzynianin 10.07.2024 23:10
Nie możliwe. Współfinansowane środkami z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w 93,02%. Co na to PO i reszta Uśmiechniętej Polski ??????????

ArtK 10.07.2024 21:51
Nareszcie, jak widziałem tych robotników i ten syf na około, to miałem mocne obiekcje, co do finału tego remontu.

Koźlak z Targowej 10.07.2024 20:13
Kiedy ulica Poniatowskiego ?

Mieszkaniec 10.07.2024 19:39
Jak cirka 15 lat temu (nie pomnę dokładnie) remontowano Targową, to zerwano asfalt a potem przedwojenny poniemiecki porządny bruk. Potem położono tam nowy asfalt. W latach następnych remontowano inne ulice i położono tam nowoczesny bruk. Nie wiadomo, czy taki sam dobry jak ten poniemiecki, ale na pewno trzeba było za niego zapłacić. Z pieniędzy publicznych oczywiście. Gdzie leżą te hektary bruku z Targowej, to ja wiem doskonale. Są zakopane na pewnej posesji. Nie wiem, czy to się nazywa gospodarność miasta, ale wiem, że jak kiedyś ten kto zakopywał odkopie, to troszku zarobi na tym. Ale pewnie wszystko się zgadzalo.

Mirosław 10.07.2024 19:39
Trochę uwiera to dofinansowanie z funduszu " Polski ład" utworzonego przez Zjednoczoną Prawicę. Ważniejsze jednak że wiekopomny sukces ma wiele lokalnych mamuś i równie wielu lokalnych tatusiów. Nie to co " wyremontowana" niedawno a osierocona przez notabli pobliska ulica Anny której z troski o własne zdrowie i życie nie polecam przemierzać rowerem . Pozdrawiam i dziękuję za uwagę.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ