Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 19:08
Reklama
Reklama
Reklama

Znamy wyniki egzaminów maturalnych. Uczniowie z naszego powiatu z piątym wynikiem w województwie

Średnia zdawalność wśród maturzystów ze szkół powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego wyniosła w tym roku niespełna 83 proc. Lepiej od naszych absolwentów poradzili sobie uczniowie z powiatu nyskiego, Opola, powiatu kluczborskiego i powiatu oleskiego.
Znamy wyniki egzaminów maturalnych. Uczniowie z naszego powiatu z piątym wynikiem w województwie

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim do wszystkich wymaganych egzaminów przystąpiło w tym roku 531 uczniów. Średnia zdawalność w naszym powiecie wyniosła 82,86 proc. i była wyższa niż średnia dla województwa opolskiego (81,2 proc.). W tym roku najlepiej w skali województwa zaprezentowali się uczniowie z powiatu nyskiego, którzy odnotowali zdawalność na poziomie 85,65 proc. Drugie miejsce zajęli maturzyści z Opola (84,46 proc.), a nasz powiat wyprzedzili także uczniowie z Kluczborka (83,29 proc.) i Olesna (83,28 proc.).

Jak wypadli na egzaminie absolwenci poszczególnych szkół? Najlepiej poradzili sobie uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, zdawalność na poziomie 98,18 proc., w I Liceum Ogólnokształcącym zdawalność wyniosła 92,21 proc., na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie Zespołu Szkół nr 3 z wynikiem 86,3 proc. Zdawalność wśród uczniów techniku w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej wyniosła 85,45 proc., w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących 84,72 proc, a w Zespole Szkół nr 1 odnotowano zdawalność na poziomie 71,79 proc.

Zdawalność egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym wyniosła w naszym powiecie 94,73 proc., a średni uzyskany wynik to 67,63 proc. W przypadku matematyki zdawalność wyniosła 86,06 proc. przy średnim wyniku 56,82 proc. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ