Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 18:38
Reklama
Reklama
Reklama

Będzie można parkować na rynku w Koźlu. To odpowiedź na postulaty działających tam przedsiębiorców

Czy umożliwienie parkowania samochodów na kozielskim rynku sprawi, że mieszkańcy częściej będą go odwiedzać. Tak uważają działający na starówce przedsiębiorcy. Miasto postanowiło wyjść im na przeciw. Powstanie 20 miejsc parkingowych, a jeśli pomysł się sprawdzi, niewykluczone, że będzie ich więcej.
Będzie można parkować na rynku w Koźlu. To odpowiedź na postulaty działających tam przedsiębiorców
Póki co można parkować na rynku od strony ulicy Sienkiewicza w związki z jej remontem.

Rynek w Koźlu niestety nie jest zbyt popularnym miejscem i to pomimo kosztownej rewitalizacji przeprowadzonej przed kilkoma laty. W godzinach popołudniowych i wieczorem po prostu świeci pustkami. Obecnie działa tam tylko jeden ogródek piwny. Przedsiębiorcy działający w tej części miasta przekonują, że rano i po południu także obserwują coraz mniej osób. Uważają, że zmienić może to dopuszczenie parkowania na rynku, co do tej pory nie było możliwe. Pilotażowo więc powstanie tam 20 miejsc od strony ulicy Złotniczej i Sybiraków.

- Zamontowany zostanie parkometr i będą wyznaczone fragmenty rynku, gdzie będzie można pozostawić samochód - zapowiada prezydent Sabina Nowosielska.

Parking powinien powstać w kolejnych tygodniach. Do tego czasu można parować po drugiej stronie placu, gdzie w związku z remontem ulicy Sienkiewicza dopuszczono wjazd. Wideo:

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mieszkaniec 11.07.2024 01:05
Zmienność decyzji zapewnia ciągłość dowodzenia.

Robert 10.07.2024 23:39
Drogi powinny być otwarte. Wolność ponad wszystko. Zlikwidować strefy płatnego parkowania. To zabija tylko miejscowy biznes bo ludzie wola parkować tam gdzie za darmo

Marek z Koźla 10.07.2024 13:07
Co za "geniusz" na to wpadł, zamiast ciszy i spokoju będzie autostrada, mało ulic i parkingów w okolicy? Tyle lat było dobrze no i pani prezydent znowu robi tak jak nie trzeba 🙄

Roman z rynku 09.07.2024 23:39
Wszędzie stara się "wywalac" samochody z centrów miast, a u nas parking na rynku? Przecież w koło jest sporo miejsc parkingowych. Co to ma niby zmienić? Komu ma pomóc? Przecież tam nie ma marketów żeby ktoś musiał zakupy ciężkie nosić do auta. Wygląda to na maskowanie nieudolności w innych obszarach. Nie ważne co robimy i jak głupie to jest. Ważne że coś robimy. Ręki opadają

Prawda 09.07.2024 21:03
A co z pustymi lokalami i uciekającymi z matołkowa przedsiębiorców ? Zezwolenie na parkowanie nie zaludni rynku..... Kolejny strzał w kolano p. Nowosielskiej.

Mieszkaniec rynku 09.07.2024 17:38
Nareszcie , po tylu latach . Może znów wróci życie na Kozielski rynek . Podziękowania dla Pani Prezydent za mądrą decyzję .

Ja 09.07.2024 14:27
Ooo... Czyli jednak na coś przydała się ta kostka :D

Kozle 09.07.2024 14:06
I każdy parkujący na obowiązkowa wycieczkę pod zaszczane arkady! Parking+ atrakcja

penny 09.07.2024 13:01
kolejny gigantyczny sukces tych nieudaczników bo chyba o tym świadczą ich zadowolone miny

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ