Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 19:49
Reklama
Reklama
Reklama

Policyjny pościg za poszukiwanym 37-latkiem. W trakcie ucieczki uszkodził 3 auta. ZDJĘCIA

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Raciborzu zatrzymali 37-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna podczas ucieczki uszkodził 3 pojazdy. Ponadto jak się okazało, był poszukiwany celem odbycia kary pozbawiania wolności na okres 3 lat. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.
Policyjny pościg za poszukiwanym 37-latkiem. W trakcie ucieczki uszkodził 3 auta. ZDJĘCIA

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 20.00. Dyżurny raciborskiej komendy odebrał zgłoszenie, że drogą krajową 45 porusza się pojazd audi, którego kierujący jedzie „zygzakiem”. Natychmiast skierował tam patrol „drogówki”. Policjanci zauważyli pojazd na ulicy Hulczyńskiej w Raciborzu. Mundurowi zawrócili za samochodem i używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, próbowali go zatrzymać i skontrolować.

Mężczyzna nie reagował na polecenia stróżów prawa, dodatkowo przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku ulicy Jana Pawła. Kierujący podczas ucieczki uszkodził 3 pojazdy, po czym swój uszkodzony pojazd zostawił na środku drogi i zaczął uciekać pieszo. Policjanci z wydziału ruchu drogowego po chwili zatrzymali mężczyznę. Od 37-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu z ust, ponadto był bardzo pobudzony i agresywny.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest przez Sąd Okręgowy w Opolu do odbycia kary 3 lat więzienia. Mężczyzna odmówił badania alkomatem, dlatego została pobrana od niego krew. 37-latek najbliższe 3 lata spędzi w więzieniu. Dodatkowo grozi mu do 5 lat więzienia. O wymiarze kary ostatecznie zdecyduje sąd.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zawsze jade po kielichu 09.07.2024 13:13
Co za the bill z miasta kentaky

Pozdrawiam 11.07.2024 17:36
„The billem” to jesteś Ty. Pozdrawiam

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ