Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 lipca 2024 17:53
Reklama
Reklama
Reklama

Świetny sezon Zuzanny Czuż. Kędzierzynianka debiutowała w kadrze Polski i rozwija talent piłkarski

Koszulkę „Chemika” zastąpiła biało-czerwonym trykotem. Pochodząca z Kędzierzyna-Koźla Zuzanna Czuż ma za sobą niezwykle udany sezon. Utalentowana piłkarka nie tylko wystąpiła w kadrze narodowej, ale cały czas rozwija swoje sportowe umiejętności w jednym z najlepszych ośrodków szkoleniowych specjalizującym się w kobiecym futbolu.
Świetny sezon Zuzanny Czuż. Kędzierzynianka debiutowała w kadrze Polski i rozwija talent piłkarski

Zuzanna Czuż po ukończeniu Szkoły Podstawowej PSP11 w Kędzierzynie-Koźlu kontynuuje swoją piłkarską przygodę w nowej drużynie z Bielska-Białej. Młodziutka piłkarka zmieniając szkołę i klub, nie była w stanie przewidzieć jak potoczy się jej najbliższa przyszłość. Teraz można powiedzieć, że był to nadzwyczaj udany sezon.

Jeszcze przed pierwszym dzwonkiem Zuzanna została powołana na zgrupowanie Reprezentacji Polski U15 kobiet w Siedlcach. Jej talent, ale i zaangażowanie docenili trenerzy kadry – powołując ją we wrześniu na dwumecz z reprezentacją Czech. Wychowanka „Chemika” zadebiutowała w biało-czerwonej koszulce w Nachodzie.

Następne tygodnie to ciężka praca w klubie, rozgrywki Śląskiej Ligii Juniorek U16 oraz powołanie do kadry Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W styczniu Zuzanna Czuż razem z drużyną BTS Rekord Bielsko-Biała brała udział w Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet U17 w Sosnowcu, zdobywając brązowy medal. Została ponadto wybrana MVP meczu o III miejsce. Natomiast w czerwcu wraz z koleżankami z klubu przypieczętowała awans do Centralnej Ligii Juniorek U16. Z kolei kilkanaście dni temu młoda piłkarka wraz z Reprezentacją Śląskiego Związku Piłki Nożnej U15 Kobiet uczestniczyła w turnieju finałowym XXX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Tomaszowie Lubelskim,  gdzie sięgnęła po Mistrzostwo Polski Kadr Wojewódzkich U15 kobiet.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ