Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 20:45
Reklama
Reklama
Reklama

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Grupy Azoty ZAK. Zdecydowano, co zrobić z ogromną stratą z zeszłego roku

W środę, 26 czerwca 2024 roku odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn Spółka Akcyjna.
Walne zgromadzenie akcjonariuszy Grupy Azoty ZAK. Zdecydowano, co zrobić z ogromną stratą z zeszłego roku

Podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia zostały podjęte uchwały zatwierdzające: sprawozdanie finansowe Spółki za rok obrotowy 2023, skonsolidowane sprawozdanie finansowe Grupy Kapitałowej za rok obrotowy 2023, sprawozdanie Zarządu z działalności Spółki oraz Grupy Kapitałowej za rok obrotowy 2023, sprawozdanie z działalności Rady Nadzorczej w roku obrotowym 2023.

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podjęło również uchwałę w sprawie pokrycia straty netto za rok obrotowy 2023 zgodnie z wnioskiem Zarządu Spółki, na mocy którego strata netto osiągnięta przez Spółkę za rok obrotowy 2023 w wysokości minus 496 mln zł zostaje częściowo pokryta z zysku zatrzymanego powstałego z przeszacowania kapitału zakładowego oraz częściowo z kapitału zapasowego.

Dodatkowo zostały podjęte uchwały w sprawie udzielenia absolutorium: Sekretarzowi Rady Nadzorczej Spółki Ewie Wolff z wykonania przez nią obowiązków za okres od dnia 1 stycznia 2023 roku do dnia 31 grudnia 2023 roku; Wiceprzewodniczącemu Rady Nadzorczej Spółki Mateuszowi Magdziarzowi, delegowanemu do czasowego wykonywania czynności Członka Zarządu, z wykonania przez niego obowiązków w Zarządzie Spółki za okres od dnia 1 stycznia 2023 roku do dnia 5 stycznia 2023 roku.

W odniesieniu do pozostałych członków Zarządu i Rady Nadzorczej nie zostały podjęte uchwały w sprawie udzielenia absolutoriów.

Do składu Rady Nadzorczej powołany został Marek Zatorski. Obecny skład Rady Nadzorczej Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. przedstawia się następująco:

Paweł Bielski – Przewodniczący Rady Nadzorczej,
Rafał Smoła – Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej,
Aleksander Bogdziewicz,
Paweł Polański - Członek Rady Nadzorczej wybrany przez pracowników Spółki – sekretarz,
Angelina Sarota,
Marek Zatorski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Achim 17.07.2024 18:47
A ja czytałem na portalu innym, że w pewnej spółce państwowej za kilkanaście schodków stalowych, które Heniek wyspawałby i poskręcał w szopie do fajrantu za tysiaka trzeba było zapłacić 80 000PLN, ale ostatecznie do transakcji nie doszło. Za to za kilkadziesiąt kartek papieru zwanych dumnie projektem, który student trzeciego roku Politechniki zrobiłby za parę stówek trzeba było zapłacić 0,3 miliona PLN i jeszcze oferentowi pokazać, które błędy ma poprawić przed odbiorem pracy. I rzekomo takich projektów było kilkadziesiąt, ale finalnie nic z nich nie powstało, więc leżą spokojnie w szafach jako makulatura. Ale to nie było w naszych Azotach, bo tam przecież takie rzeczy są niemożliwe.

Ręce opadaja 11.07.2024 13:26
Przerażające jest tylko to, że pracownicy nie są w stanie się zgrać i postawić. Rządzący dostali się do koryta, co chwilę przyjdzie ktoś nachapie się i podmianka. Na całą nowa flotę samochodów i premie dla siebie mają, tylko patrzą żeby wykończyć tych co na nich robią. Taka firmę pusic z torbami.. mądrzy ludzie po studiach, właśnie widać jak bardzo.

inteligentnyzmianowiec 17.07.2024 18:54
A jak ci pracownicy mają się zgrać, skoro Związki Zawodowe (a jest tych organizacji tam aż trzy) mącą ludziom w głowach, a jak który pracownik zada wartościowe i inteligentne pytanie, to robią z niego warchoła i mąciciela?

dno 06.07.2024 22:26
Rodzą się pytania: po co takie funkcje jak Skarbnik czy Główny Księgowy - skoro panowania nad finansami nie ma - a wróżenie w postaci planowania kosztów idzie w najlepsze.. Ale to nie ważne - ważne, żeby jakoś to płynęło - bez pomysłów, z ogólnym gadaniem o "strategii" której nikt nie widział. Będzie dobrze. Dla zarządu na pewno - ale będzie - wszak parę pensji przytulą, zanim wszyscy się zorientują, że zupełnie nie mają planu.

Zenon 04.07.2024 19:09
A ja z uporem maniaka będę powtarzał – jak to przedsiębiorstwo mogło funkcjonować w ogóle i tak długo, skoro główny ichniejszy macher od pieniędzy, czyli Skarbnik, mówił(a) mi, że ona potrafi zaplanować KOSZTY na rok do przodu i to z rozbiciem na miesiące? Zapomniałem jej zapytać w ferworze dyskusji, czy potrafi również zaplanować pogodę powiedzmy na 24 lipca 2025r. w miejscowości na przykład Pobierowo. Jakieś pytania dodatkowe?

ssdsds 03.07.2024 22:44
Wobec braku pomysłów, obecnie wpadli na pomysł rozwalenia układu zbiorowego pracy.

przypadkowy przechodzień 03.07.2024 15:23
Walne zgromadzenie już zdecydowało co zrobi z olbrzymią zeszłoroczną stratą: w bieżącym roku rozdzieli ją między wszystkich etatowych pracowników.

Zenon 10.07.2024 20:35
U mnie w bloku jest zawsze różnica pomiędzy wskazanimi głównego wodomierza, a sumą wskazań wodomierzy wszystkich mieszkańców. Brakuje co roku kilkadziesiąt kubików wody. Tą stratę zawsze rozliczano na mieszkańców. Aż trafił się jeden mądry, który powiedzial, że nie zapłaci i powiedział dlaczego. I nie zapłacił i nie wyegzekwowali do niego tej należności i zrobili mu generalnie nic. Można?

Stan 03.07.2024 14:41
A to się tak do "coś zrobić" Ja wiem że dług to trzeba spłacić albo "beknąć" za niego.

obserwator 02.07.2024 21:19
Ze stanowisk dyrektorskich w GA ZAK odchodzą fachowcy, zamieniani na kto popadnie, zarząd to też nie grupa ekspercka, ciemno to widzę

Obserwator 04.07.2024 12:25
Podszywaczu :-) . Też ciemno widzę. Jest wolny rynek i tyle.

54 30.06.2024 05:35
Jasiu z portu ponad 30 lat pracowałem w tym eldorado a bzdurom to nie dorównam zarządzającym co mają po 200 000 na miesiąc.

Robert 27.06.2024 22:27
Wina leży po stronie wysokich kosztów energii i wymogów klimatycznych. Konkurencja na świecie jest tańsza. Nic się nie zmieni bo ludzie chcą grilla i spokojnego weekendu dlatego zagłosowali za tym samym do UE

54 27.06.2024 19:19
Ta agonia zaczęła się 12 lat temu jak sprzedano azoty za 5 zł do Tarnowskiego kołchozu sprzedano cały zakład niżej jak warty był jeden wydział.

Jan z Portu 29.06.2024 08:17
54 bzdury napisałeś.12 lat temu ZAK było na skraju upadku,pracownicy pamiętają jak spółki wydzielano,ludzi zwalniano(program dobrowolnych odejść) i ograniczano pensje.

Zenon 04.07.2024 19:17
Tak, pamiętamy. Odejdź dobrowolnie do spółki córki, to z majstra będziesz kierownikiem, z kierownika dyrektorem, a z dyrektora prezesem. Bujający w obłokach samouwielbienia zgodzili się na to, a po latach płakali i jęczeli - oni nas oszukali! Bo ci nowo zarządzający w tych spółeczkach myśleli, że samo się zrobi a piniądz jest za stanowisko, a nie za robotę i efekty. Podać nazwy spółek i nazwiska?

OKKK 27.06.2024 12:21
Za PISu to rok temu dywidenda była a teraz PO ptokach :-)

Jan 28.06.2024 04:57
Dywidenda przy stracie 650mln. i w dodatku najwyższa w historii!!! Ekonomia z kosmosu!!! I czytaj uważnie - strata za ubiegły rok 496 mln - o wg Ciebie to wina PO???

Janek 28.06.2024 05:01
Strata za ubiegły rok jak jest w artykule i zresztą za ten rok jeszcze nie ma analizy Rafy Nadorczej dotyczącej wyniku. To za rządów ludzi z nadania poprzedniej ekipy rządowej i skutki genialnych decyzji o zatrzymaniu instalacji z powodu cen gazu. A dywidenda w ubiegłym roku została wypłacona pomimo wielkiej straty! To jakaś socjalistyczna ekonomia!

Jeju 28.06.2024 23:19
Słabo u ciebie z tymi sprawami, w 2023 roku wypłacono dywidendę za 2022 rok, tak to działa... Ale propagandowo idzie ci dobrze.

młode pokolenie 27.06.2024 10:07
To chyba jest już przygotowywanie załogi do czterodniowego tygodnia pracy, a może i siedmiodniowego. Który to z tych 100 konkretów? Teraz to już K-K osiągnie szczyt możliwości.

deja vu 27.06.2024 09:54
Powrót do przeszłości w wersji 2. Pamięta ktoś jeszcze wersję 1 ( matka i córki-spółki, obniżki płac), cd. nastąpi już niedługo?

Jan Kowalski 27.06.2024 07:04
Przygotowanie do sprzedazy?...😉tragedia jak bardzo mocno niszcza nasza Polske.narodzie obudz sie...