Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 13 czerwca 2024 10:36
Reklama
Reklama

Trwa rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Każdy może zbierać kilometry dla miasta, wystarczy aplikacja w telefonie. WIDEO

Kędzierzyn-Koźle ponownie przystąpił do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Startujemy 1 czerwca i przez cały miesiąc kręcić będziemy kilometry dla naszego miasta. Dla rowerzystów, którzy pokonają najdłuższy dystans czekają nagrody finansowe. W puli znalazło się aż 15 tysięcy złotych.

Aby wziąć udział w zabawie wystarczą dwie rzeczy: rower i smartfon. Na telefonie należy zainstalować darmową aplikację „Aktywne Miasta”, dołączyć do rywalizacji wybierając Kędzierzyn-Koźle i regularnie jeździć na dwóch kółkach. Liczba kilometrów pokonanych przez wszystkich uczestników złoży się na końcowy wynik miasta.

Dla najlepszych przewidziano nagrody indywidualne. Samorząd ufunduje je dla trzech pierwszych kolarzy i trzech pierwszych kolarek - po 3 000, 2 000 i 1 000 zł - którzy wykręcą dla gminy największą liczbę kilometrów. Dodatkowe wyróżnienie - w postaci 3 000 zł – powędruje do szkoły, która osiągnie najlepszy wynik spośród wszystkich podstawówek (liczba kilometrów na jednego ucznia).

Nasi mieszkańcy udowodnili w poprzednich latach, że zmagania o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski” traktują bardzo poważnie. W ubiegłym roku przejechali łącznie ponad 120 tys. kilometrów. Wśród mężczyzn najwięcej wykręcił ich Marek Grabowski (około 4100 km), a wśród kobiet Iwona Wilkowska (około 3000 km).

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
LOLO 12.06.2024 07:33
Uważam ze nie powinno być żadnych nagród , powinno być to robione z pasji i bezinteresownie.

penny 11.06.2024 16:10
Ja jeżdżę rowerem cały rok i nie dla kasy i rozgłosu tylko po prostu dla swojego dobrego samopoczucia i tego każdemu życzę

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ