Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 13:28
Reklama
Reklama

Prezydent Sabina Nowosielska i radni złożyli ślubowanie. W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęła się nowa kadencja miejskiego samorządu. WIDEO

Kwietniowe decyzje wyborców z Kędzierzyna-Koźla właśnie weszły w życie. We wtorek w sali obrad ślubowanie złożyli nowi radni oraz prezydent Sabina Nowosielska. Wybrano także przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady. Tak rozpoczyna się nowa kadencja samorządu miejskiego.
Prezydent Sabina Nowosielska i radni złożyli ślubowanie. W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęła się nowa kadencja miejskiego samorządu. WIDEO

Wybory odbyły się 7 kwietnia, druga tura, czyli dogrywka prezydencka, dwa tygodnie później. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla wybrali 23 radnych. Personalnie sporo się zmieni. W nowej radzie nie zobaczymy Andrzeja Kopcia, Katarzyny Dysarz, Ewy Stogniew, Grzegorza Chudomięta, Sławomira Wołkowieckiego, Dominika Szustakiewicza, Grażyny Filipowicz i Tomasza Schellera, który w tej kadencji zasiadł w radzie powiatu. W samorządzie miejskim pojawią się Agata Blachucik, Marcin Wołyniec, Wojciech Jagiełło, Jakub Gładysz, Marzanna Gądek-Radwanowska, Grzegorz Draguła, Tomasz Kiel i Anna Kras. Trzecią kadencję jako prezydent Kędzierzyna-Koźla rozpoczęła Sabina Nowosielska.

- Chciałabym podziękować naszym mieszkańcom za wybór na kolejną kadencję, za wsparcie ze strony naszego komitetu, jaki i wielu innych osób, które trzymały za mnie kciuki. Chciałabym również zwrócić się do opozycji, moich kontrkandydatów, którzy mieli dużo pomysłów, jak zmienić nasze miasto, deklaruję, że z całą radą możemy je realizować - powiedziała prezydent Sabina Nowosielska tuż po zaprzysiężeniu.

Podczas sesji ślubowanie najpierw złożyli radni, następnie prezydent Sabina Nowosielska. Następnie radni wybrali przewodniczącego - po raz kolejny został nim Ireneusz Wiśniewski - wiceprzewodniczącymi zostali Halina Mińczuk i Ewa Czubek.

Opozycja zgłaszała swoich kandydatów na funkcje przewodniczącego i wiceprzewodniczących - osobno radni Marka Piaseckiego i Prawa i Sprawiedliwości, ale nie zdobyli oni poparcia.

Radnym opozycji przypadła jednak komisja rewizyjna, która ma uprawnienia do prowadzenia kontroli w urzędzie miasta, jak i jednostkach mu podległych.

- Po ostatnich 5,5 roku jestem mile zaskoczony, że tak się stało - skomentował radny Marek Piasecki. Padła propozycja, aby to on został przewodniczącym komisji, jednak ostatecznie na tę funkcję jego klub zaproponował Jacka Króla, z kolei klub PiS Katarzynę Kukolkę-Bogocz. W wyniku głosowania komisji przewodniczyć będzie Jacek Król. 

Zdjęcia: urząd miasta Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
men 10.05.2024 08:21
Ryby w kanale zdychają, a oni sobie ślubują i buziaczki mają wesołe.

Szkoda... 09.05.2024 10:36
W zasadzie wszystko już powiedziano a jedyna konkluzja to... Na przypadłość trapiącą lokalną społeczność nie wynaleziono jak dotąd tabletki...

Basia 08.05.2024 13:14
Należałoby zapytać S.Nowosielską co zrobiła przez 8 lat żeby znależć trucicieli naszego miasta.Benzen,pyły,martwe ryby w rzekach.

perlator 08.05.2024 07:46
"miasto możliwości" jakie miasto taka prezydent i radni gratulacje

Menel z Wojska Polskiego 07.05.2024 23:20
Teraz wszyscy marudzą i narzekają.Trzeba było iść na wybory a nie mieć wszystko w D.Co to za prezydent przy frekwencji 30%.Takie wybory powinny być nie ważne.Przecież to absurd że nawet przy frekwencji 0,0000001% można zostać prezydentem.

pierdziszewianeczka 07.05.2024 22:44
Dajcie spokój już pierdziszewiakom i pierdziszewiankom z tą królewną śmieszką, bo to już jest żenujące. Niech się Pierdziszewem w końcu zajmie a nie tylko lans co chwilę.

Tomek 08.05.2024 05:13
Zgadzam się.

wyborca 07.05.2024 21:12
A dlaczego Ryszard Masalski nie złożył ślubowania?

yyee 07.05.2024 20:11
To jakiś niefart, że pani Kukolka znów przegrywa.

men 08.05.2024 01:01
Ale ma niebieską kiece, jak wygrywająca. Więc na przyszłe wybory jest szansa.

Prawda 07.05.2024 16:56
No to ci którzy glosowali "za" w tym matołkowie macie co chcieliście ! To będzie wasza wina dalszego rujnowania tego matołkowa. A radni nadal będą przynosić wstyd zaniechania działań na rzecz ludności Kędz.-Koźla. A także zaniechania na rzecz Kędzi.-Koźla by się rozwijało.... Miejsca pracy, mieszkania, transport itd.

Karolina 07.05.2024 16:13
Wielkim dramatem dla miasta jest S.Nowosielska.Następne lata trwonienia pieniędzy na pierdoły typu koszenie trawy w mieście co tydzień,przycinanie gałęzi co tydzień,czyszczenie ulic i chodników dmuchawami codziennie i wyspecjalizowaną sprzątającą maszyną która tylko środek jezdni czysty,czyści, bo na poboczach,gdzie syf to auta stoją.Poza tym koziołki,głupawe imprezy,tężnie itp,itd.

Tomek 08.05.2024 05:13
Prawda,smutna ale prawda.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ