Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 18:49
Reklama
Reklama
Reklama

Marek Piasecki pozwał Michała Nowaka w trybie wyborczym, sąd oddalił jego wniosek. Poszło o komentarz w internecie

Na kilkadziesiąt godzin przed końcem kampanii samorządowej w Kędzierzynie-Koźlu doszło do sądowej potyczki między ubiegającym się o stanowisko prezydenta miasta Markiem Piaseckim, a miejskim radnym i szefem lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej, Michałem Nowakiem, który ubiega się o reelekcję w wyborach do rady miasta. Nowak w swoim komentarzu zarzucił Piaseckiemu, że ten w latach 2010-2014 współtworzył stronnictwo skupione wokół ówczesnego prezydenta Tomasza Wantuły, które miało wprowadzić w magistracie "atmosferę i warunki panujące jak w Mordorze". Taka ocena nie spodobała się Markowi Piaseckiemu, który w trybie wyborczym domagał się sprostowania i przeprosin od Nowaka. Sąd oddalił pozew, uznając go w całości za bezzasadny.
Marek Piasecki pozwał Michała Nowaka w trybie wyborczym, sąd oddalił jego wniosek. Poszło o komentarz w internecie

Poszło o komentarz zamieszczony w internecie na profilu Telewizji Kędzierzyn-Koźle pod materiałem dotyczącym debaty wyborczej kandydatów na prezydenta miasta. Odnosząc się do komentarza jednej z internautek, Michał Nowak zarzucił Markowi Piaseckiemu, że ten w latach 2010-2014 wraz z ówczesnym prezydentem Tomaszem Wantułą współtworzył stronnictwo rządzące miastem.

Marek Piasecki uznał taką opinię za nieprawdziwą i zdecydował się pozwać Nowaka w trybie wyborczym, domagając się sprostowania i przeprosin. Sąd Okręgowy w Opolu wniosek jednak oddalił, w swojej argumentacji wskazując m.in. na fakt, że Marek Piasecki od 2010 roku w trakcie czterech kolejnych wyborów samorządowych (2010, 2014, 2018, 2024) startował z list tego samego komitetu co były prezydent Tomasz Wantuła (w latach 2010 i 2014 były to komitety firmowane nazwiskiem Tomasza Wantuły, zaś w latach 2018 i 2024 Wantuła startował z komitetu, którego liderem był Marek Piasecki). Zdaniem sądu Nowak użył określenia "betonoza" w odniesieniu do sytuacji w urzędzie miasta, który przez przeciwników ówczesnego prezydenta nazywany był "Mordorem", co miało związek z licznymi zmianami na stanowiskach zarówno w samym urzędzie, jak i jednostkach samorządu podległych władzom miasta.

Na wyrok zareagowali już obaj zainteresowani. Marek Piasecki zadeklarował, że złoży zażalenie od decyzji Sądu Okręgowego w Opolu do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Poniżej prezentujemy oświadczenie przesłane do naszej redakcji:

Sąd Okręgowy w Opolu oddalił dzisiaj mój wniosek złożony w trybie wyborczym o zakazanie
p. Michałowi Nowakowi rozpowszechniania informacji nie polegających na prawdzie i dokonania sprostowania. Od tego postanowienia służy prawo złożenia zażalenia do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Składam takie zażalenie.

Bez względu na wynik tego postepowania uważam ,ze nikt nie ma prawa przypisywać działań ani decyzji komukolwiek jeżeli nie są one wynikiem jego pracy i nie dzieją się za jego udziałem.

Tak jak każdy z nas, chcę być rozliczany tylko i wyłącznie za swoja pracę.

Ocenę pozostawiam Wam- Mieszkańcom.

Z poważaniem

Marek Piasecki

Do wyroku sądu odniósł się także Michał Nowak:

Wniosek pana Piaseckiego został oddalony, sąd uznał, że w moim komentarzu nie skłamałem. Bardzo dziwię się panu Markowi Piaseckiemu, że kwestionuje on swoje powiązania z Tomaszem Wantułą. Każdy wie, że od kilkunastu lat startują oni wspólnie z jednego komitetu wyborczego i blisko ze sobą współpracują. Ja np. nie kwestionuję tego, że jestem w jednej ekipie z panią Sabiną Nowosielską czy Pawłem Masełko. Przeczytałem, że pan Piasecki zamierza odwołać się od postanowienia sądu, ale nie wróżę mu sukcesu.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Nowak od zegarka 04.04.2024 23:17
Nie interesują mnie spory tych ludzi,ale jak widzę ciągle ten fałszywy uśmiech P.Nowaka to mam dosyć.Z czego ten się cieszy?

Rüstem Pasza 04.04.2024 11:42
Żenujący był ten pozew Piaseckiego. Facet startuje od x lat z Wantułą i się tego wypiera. Dzisiaj jest debata radia opole i podobno zamierza z niej zwiać. Porażka!!!

Mirosław 04.04.2024 07:35
Te wybory są niczym innym jak walką małomiasteczkowych koterii o panowanie nad tą ( szukam eufemizmu) - zapyziałą dziurą możliwości. Do chwili kiedy przestaniemy traktować wybory jak konkurs piękności - nie zasługujemy na lepszy los. Szczerze i brutalnie... Dziękuję za uwagę.

Mirosław 04.04.2024 07:30
" wolne sądy"... To zapyziałe miasteczko ze swoim lewackim radyjkiem nie zasługuje na lepszy los niż rządy ośmiogwiazdkowych koterii. C'est la vie...

perlator 04.04.2024 07:07
Pan Michał Nowak lubi krytykować i mówić nieprawdę ekipa nowosielskiej taką ma właśnie strategię. Żenada... A teraz w urzędzie to panują wzorcowe warunki pracy pani Nowosielska to dopiero "super pracodawca" jak odejdzie to ludzie z urzędu dadzą na mszę dziękczynną...

LLL 03.04.2024 23:41
A pan Nowak Michał w kozielskim sądzie czuje się jak ryba w wodzie - wszak tam terminował! Kasta nadzwyczajna - summum ius, summa iniuria?

Rüstem Pasza 04.04.2024 11:40
To było w sądzie okręgowym w opolu gamoniu

LLLgamoń 04.04.2024 22:21
Rüstemu Paszu - nadzwyczajna kasta jest jedna. Czy to rejonowa, czy okręgowa, czy też apelacyjna.

Triplex 04.04.2024 12:21
Co to znaczy "terminował w kozielskim sądzie"? I co ma Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu do Sądu Okręgowego w Opolu, który oddalił pozew? I wreszcie: jaka to niby kasta, gdzie ta kasta i co ta kasta ma wspólnego tą pozwem i jego oddaleniem? Może bardziej konkretnie, bo jak wiadomo fraus latet in generalibus.

LLL 04.04.2024 23:23
Triplexu - terminować to zdobywać doświadczenie w jakimś zawodzie. Wtedy też zawiązują się znajomości a nawet przyjaźnie. Słyszałeś o "sędziach na telefon" albo "rozgrzanych sędziach"? Co do kasty - słowa sędzi Ireny Kamińskiej: "Całe życie broniłam sędziów. Uważam, że to jest zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi." Jednak ufam, że pan Nowak kieruje się maksymą: "Male nostro iure uti non debemus."

MMM 04.04.2024 15:01
słabe te teksty koleś produkujesz, takie jakby palcem z kakaa wyjętym.

Tomasz 03.04.2024 23:10
Piasecki, Wantuła i reszta kolesiostwa... Wszyscy to dawny klan Majchera. Ciekawe czy ktoś sprawdza po zakończeniu kadencji czy jakieś tereny albo lokale nie zostały sprzedane w dobrej cenie albo wynajęte .... Pewnie nikt bo po co. Teraz znów próba skoku na tanie finansowanie wystartujemy wszyscy.... Jak się uda będzie prezydent i większość może... Aż się źle robi patrząc na same plakaty, a co będzie jak się dopchają znów do władzy. Boże Ratuj!

piwko 03.04.2024 23:07
O boziu jaki nietykalski. Pewnie też pozwałby tego, kto powie, że Masalski spotykał się z Kąfederatami w ogrodowej.

żenada 03.04.2024 20:51
Ale Nowak też startował od Wantuły na radnego i nie pykło... trzymając się innych może wyjdzie..

Rüstem Pasza 04.04.2024 11:44
Nowakowi nie wyszło tylko od Wantuły a z PO wyszło mu już dwa razy i może trzeci teraz też

Ula 05.04.2024 17:04
A może teraz nie ?

AFFA 03.04.2024 20:03
A koryto wąskie jest.

Han Solo 03.04.2024 19:53
Brawo panie Michale, precz z Piaseckim

Rychu, taki lepszy Ryszard 03.04.2024 19:11
Ach gdyby tylko Ziobro dalej był prokuratorem i nadsędzią to taki wyrok by nie zapadł. Sami jesteście sobie winni, że nie głosowaliście za Prawem i Sprawiedliwością, teraz prawo i sprawiedliwość nie działa jak powinno działać. Piasecki jasno daje wam mieszkańcy do zrozumienia, co macie ocenić. Czegoś nie rozumiecie?

Jan z Portu 03.04.2024 19:03
Kłócą się chłopaki jak dzieci w przedszkolu.To dużo o nich mówi,a głównie to,żeby raczej u mamusi na kawce i ciasteczku przesiadywali niż za rządzenie się brali.Obydwoje to domorośli niby-politycy a tak naprawdę to zwykli szarzy ludzie bez talentu którzy chcą kawałek tortu uszczknąć.Pajace trochę!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ