Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 19:00
Reklama
Reklama
Reklama

Nowe rondo w Blachowni oddane do użytku. Inwestycję dofinansowano ze środków rządowych

Przy „biurowcu” w Blachowni powstało nowe rondo. Przebudowa skrzyżowania na styku ulic Zwycięstwa i Szkolnej dobiegła końca. Inwestycja wraz ze zrealizowanym kilka miesięcy temu remontem mostu usprawni dojazd do terenów przemysłowych.
Nowe rondo w Blachowni oddane do użytku. Inwestycję dofinansowano ze środków rządowych

Samorząd po raz kolejny skutecznie pozyskał zewnętrzne środki na realizację ważnych zadań infrastrukturalnych. Blisko 50% kosztów pokryte zostało z pieniędzy rządowych.

Zadanie inwestycyjne Gminy Kędzierzyn-Koźle pn. „Poprawa atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych poprzez przebudowę skrzyżowania ul. Szkolnej z ul. Zwycięstwa w Kędzierzynie-Koźlu”, realizowane jest przy współfinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, będącego państwowym funduszem celowym. Dofinansowanie w formie dotacji przekazane przez Wojewodę Opolskiego na mocy umowy nr RFRD/2022/G/24/2023 z dnia 14.03.2023 r. wynosi 784.387,51 zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ja 04.04.2024 09:17
Śmiech na sali , rondo nikomu niepotrzebne - tam w ogóle ruchem nie ma!!za to autobus musi zwolnić prawie do zera i jechać po kostce zamiast asfalcie żeby się zmieścić w rondzie!!

Jacek 03.04.2024 22:53
rzadowe dotacje to znaczy ze jeszcze PISiory dały.

Achim 03.04.2024 16:41
Jedna z najmniej potrzebnych inwestycji w regionie, nieracjonalna. Rondo powinno rozładowywać korki a to rozwiązanie je generuje. Może inżynier pochyli się kiedyś nad rondem JPII i al. Lisa. Z drugiej strony może jednak lepiej aby ten konkretny urbanista się nad nim nie pochylał.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ