Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 22:56
Reklama
Reklama
Reklama

Dwóch nietrzeźwych kierujących. Policjanci podsumowali Wielkanoc na drogach powiatu

Święta Wielkanocy w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim minęły bezpiecznie. W ich trakcie nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze zostali wezwani do siedmiu zdarzeń drogowych.
Dwóch nietrzeźwych kierujących. Policjanci podsumowali Wielkanoc na drogach powiatu

Na ulicach naszego powiatu można było spotkać zarówno patrole prewencji, ruchu drogowego, jak również funkcjonariuszy pełniących służbę po cywilnemu. Funkcjonariusze prowadzili akcję "Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2024", która trwała od piątku 29 marca do poniedziałku 1 kwietnia 2024 r. Na drogach naszego powiatu było bezpiecznie i nie doszło do żadnego wypadku.

W trakcie działań policjanci odnotowali siedem niegroźnych kolizji, zatrzymali jednego kierującego, który poruszał się pomimo braku uprawnień, a pasażer miał do odsiadki karę 6 miesięcy pozbawienia wolności, dwa dowody rejestracyjne z uwagi na brak ważnych badań technicznych, jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50km/h.

Mundurowi ujawnili również dwóch nietrzeźwych kierujących - w poniedziałek 1 kwietnia około godziny 23, pełniący obowiązki policjanci zauważyli pojazd kierowany przez 48-latka. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile. W niedzielę doszło do zatrzymania obywatelskiego. Na ulicy Gliwickiej w gminie Bierawa zgłaszający zauważył pojazd marki opel, którego tor jazdy wzbudził podejrzenie. Skontaktował się z operatorem numeru alarmowego, a następnie samodzielnie zatrzymał kierującego. Za kierownicą opla siedział nietrzeźwy 34-latek. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Aa dla ua 03.04.2024 19:11
Ten drugi to Ukrainiec.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
PRZECZYTAJ