Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 lipca 2024 11:15
Reklama
Reklama
Reklama

Władze się zmieniają, problemy zostają. Mieszkańcy Koźla spotkali się z prezydent

Zagrożenie powodziowe, niezagospodarowane byłe koszary i dworzec kolejowy, zły stan ulic i chodników – to główne tematy poruszane podczas wczorajszego spotkania władz miasta z mieszkańcami kozielskiego osiedla Zachód.

Spotkanie zorganizowano w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12, która zapełniła się dość szczelnie. Rozmawiać z władzami miasta przybyło około stu mieszkańców osiedla Zachód i nie tylko. Również tematyka rozmów wykraczała poza tę część Koźla i dotyczyła na przykład rynku na Starym Mieście.

- Po godzinie 17 Koźle jest opustoszałe. Chcemy to zmienić. Nie w rok, nie w dwa, ale powolutku, systematycznie, żeby do Koźla chciało się przyjeżdżać, żeby Rynek nie był taki ciemny i pusty – mówiła na początku spotkania prezydent Sabina Nowosielska, przyznając jednocześnie, że w ostatnich latach Koźle było poza nawiasem najważniejszych inwestycji realizowanych przez miasto.

Foto: Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle
Foto: Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle


O ile sam rynek jest w gestii miasta, wiele zaniedbanych obszarów Koźla ma innych właścicieli. Na Zachodzie jest to głównie dworzec kolejowy i teren dawnych koszar.

– Część koszar należy do wyższej szkoły ze Śląska, część jest już prywatna – wyjaśnił zastępca prezydenta Artur Maruszczak.

Oczywiście wśród poruszanych spraw nie brakowało też tych najbardziej przyziemnych, jak czystość albo stan ulic i chodników. Jak zapowiedzieli przedstawiciele urzędu, będzie szansa, aby niektóre z nich załatwić w ramach budżetu obywatelskiego, którego nowe reguły zostaną ogłoszone niebawem.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ