Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 22:17
Reklama
Reklama
Reklama

Człowiek dialogu, lekarz, aktywny sportowiec. Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego – kandydatem do Sejmiku

Roman Kolek, lekarz anestezjolog, były wicemarszałek województwa opolskiego w najbliższych wyborach samorządowych jest kandydatem Śląskich Samorządowców do Sejmiku Województwa Opolskiego.
Człowiek dialogu, lekarz, aktywny sportowiec. Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego – kandydatem do Sejmiku

Roman Kolek ma 61 lat, jest lekarzem, specjalistą anestezjologii i intensywnej terapii. Mieszka w Jemielnicy w powiecie strzeleckim. Jest żonaty, posiada jedna córkę i trójkę wnuków. 

Roman Kolek posiada wieloletnie doświadczenia zawodowe, zarówno lekarskie, menadżerskie jak i samorządowe. Dwa lata temu wrócił do wykonywania pięknego zawodu lekarza rezygnując z funkcji wicemarszałka Województwa Opolskiego, którą pełnił aż przez 10 lat. 

Na sali operacyjnej

- Jestem gorącym zwolennikiem demokracji i odpowiedzialności regionalnej oraz człowiekiem dialogu, który wsłuchując się w głos obywateli, przekonuje do osiągania kompromisu i wprowadzania dobrych rozwiązań. Powrót do wykonywania zawodu lekarza pozwolił mi na jeszcze lepsze poznanie i ugruntowanie swojej wiedzy na temat niedoskonałości, czy wręcz wad obecnego systemu, jednocześnie doceniając, jak wiele się zmieniło – podkreśla Roman Kolek. 

Debaty na temat zdrowia z Ministrem Bartoszem Arłukowiczem w Szczecinie

Dbam o Wasze zdrowie

Roman Kolek współpracuje z wieloma organizacjami oraz nieustannie jest zaangażowany w prace administracji samorządowej. Jest przewodniczącym Komisji ds. Zdrowia Związku Województw RP. Działa także w składzie Zespołu ds. Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Pełni funkcję wiceprezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej i jest członkiem Naczelnej Rady Profilaktyki Zdrowotnej. Przez wszystkie lata działalności udało mu się wprowadzić w życie wiele rozwiązań poprawiających system ochrony zdrowia.

Wsparcie Sejmiku Województwa Opolskiego dla placówek ochrony zdrowia

Obrady Sejmiku Województwa Opolskiego

- W mijającej kadencji Sejmiku Województwa Opolskiego uczestniczyłem w realizacji wielu wartościowych projektów wspierających placówki ochrony zdrowia oraz poprawiających dostępność do wielu usług zdrowotnych. Udało się nam m.in. zrealizować program wsparcia dla matki i dziecka oraz program przeciwdziałania otyłości.

Wsparcie dla studentów wydziału lekarskiego

- Miałem przyjemność reprezentowania Samorządu Województwa Opolskiego w pracach Rady Społecznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, który stanowi podstawową bazę dydaktyczną dla kształcących się w nim studentów wydziału lekarskiego. Od lat borykamy się z coraz mniejszą liczbą lekarzy. Właśnie dlatego uznałem, że należy stworzyć system wsparcia stypendialnego dla studentów kierunku lekarskiego, tworząc narzędzie wsparcia dla zmotywowania młodych ludzi do podjęcia zatrudnienia w szpitalach naszego regionu – podkreśla Roman Kolek.

Aktywny sportowiec

- Na co dzień staram się dawać dobry przykład mieszkańcom województwa opolskiego dbając o własne zdrowie i promując wiele różnych form aktywności ruchowej. Poprzez osobisty udział i wspieranie wielu imprez biegowych oraz nordic-walking zachęcam do podejmowania aktywności fizycznej.

Bieg w Kędzierzynie-Koźlu z panią prezydent Sabiną Nowsielską  i starostą Pawłem Masełko

- W obszarach polityki zdrowotnej i społecznej jest jeszcze wiele do zrobienia. Uzyskując poparcie i reprezentując Państwa na poziomie sejmiku województwa, wierzę, że zrealizujemy wspólnie wiele inicjatyw prozdrowotnych i społecznych.

- Zabiegam o uzyskanie mandatu w okręgu nr 3 obejmującym powiaty kędzierzyńsko-kozielski oraz strzelecki. Jeśli uzyskam Państwa poparcie, deklaruję utworzenie dyżuru radnego Sejmiku w uzgodnionych miejscach. To na pewno będzie szansa na lepsze wsłuchanie się w lokalne problemy oraz podejmowanie działań zmierzających do ich rozwiązania na poziomie Samorządu Województwa Opolskiego. Znam specyfikę oraz zasady funkcjonowania samorządu i wiem, jak ważne jest współdziałanie administracji rządowej i samorządowej dla osiągnięcia zamierzonych celów.

Materiał sfinansowany z KWW Śląscy Samorządowcy

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ