Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 22:01
Reklama
Reklama
Reklama

W kwietniu ruszają zapisy na nowe mieszkania w Kędzierzynie-Koźlu. SIM Opolskie-Południe ma wybudować blisko 300 lokali

W ramach inwestycji w Kędzierzynie-Koźlu wybudowanych ma zostać ponad 220 lokali. Nowe bloki powstaną przy ulicy Jasnej i Karpackiej, we wrześniu spółka SIM Opolskie Południe chce rozpocząć pierwszą budowę, jeszcze wcześniej, bo już 2 kwietnia ma ruszyć przyjmowanie wniosków od osób zainteresowanych mieszkaniami.
W kwietniu ruszają zapisy na nowe mieszkania w Kędzierzynie-Koźlu. SIM Opolskie-Południe ma wybudować blisko 300 lokali

Rozwojowi gospodarki mieszkaniowej na terenie Kędzierzyna-Koźla poświęcona była dzisiejsza konferencja zorganizowana przez urząd miasta. Wzięli w niej udział prezydent Sabina Nowosielska wraz z zastępcami Arturem Maruszczakiem i Wojciechem Jagiełłą, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych Stanisław Węgrzyn oraz Krzysztof Wołynkiewicz, dyrektor do spraw inwestycji SIM Opolskie-Południe. Podczas wydarzenia prezydent Nowosielska przekazała, że za niespełna dwa tygodnie rozpocznie się oficjalny nabór wniosków od zainteresowanych mieszkaniami w pierwszym budynku w ramach SIM Opolskie-Południe na terenie Kędzierzyna-Koźla.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa to program zakładający współpracę gmin z rządem w celu budowy nowych mieszkań. W całym kraju powstało około 40 SIM-ów, jesienią 2021 roku powołano SIM Opolskie-Południe z udziałem gmin: Strzelce Opolskie, Kędzierzyn-Koźle, Ujazd, Głogówek, Baborów, Otmuchów, Walce, Branice, Kietrz i Prudnik. W ramach inicjatywy mają powstać mieszkania, których wynajem będzie tańszy od ofert rynkowych. W szczególności ma to być propozycja dla ludzi młodych, których nie stać na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Projekt przewiduje również partycypację w budowie mieszania dzięki czemu po upływie 15 lat najemca mógłby nabyć lokal.

W Kędzierzynie-Koźlu projekt zakłada budowę 228 nowych mieszkań - pięć bloków ma stanąć przy ulicy Jasnej, a jeden przy ulicy Karpackiej. - Około września przy uzyskaniu kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego powinniśmy rozpocząć budowę pierwszego budynku przy ulicy Jasnej - mówił Krzysztof Wołynkiewicz, dyrektor do spraw inwestycji SIM Opolskie-Południe.

Uprawnionymi do ubiegania się o mieszkanie w ramach SIM Opolskie-Południe będą osoby nieposiadające tytułu prawnego do innego mieszkania, posiadające w chwili wnioskowania umowę o pracę. Szczegółowe warunki dotyczące zasad naboru określa uchwała rady miasta (kliknij, aby przejść). 

 - Chcemy rozpocząć nabór na te mieszkania 2 kwietnia. Mamy około 50 wstępnych deklaracji, do osób, które je złożyły będziemy w pierwszej kolejności kierować zapytania dotyczące ich kontynuacji - mówił wiceprezydent Wojciech Jagiełło.

Plany gminy Kędzierzyn-Koźle dotyczące rozwoju mieszkalnictwa obejmują również kontynuację programu "mieszkanie za remont" oraz remont pustostanów na terenie miasta. Więcej w materiale wideo:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Lokals 21.03.2024 11:38
Tylko się fotografuje żeby zaistnieć i sie promować. My mieszkańcy już pani dziekujemy i proszę zejść że świecznika i wnuki bawić.

Kk wiocha l.pl 20.03.2024 21:20
Ale Ci nasi włodarze to buce i buraki.Wystarczy dać zezwolenie na budowę osiedli jak dawniej,jest pełno terenów gdzie można rozbudować miasto.Tylko trzeba chcieć i być w to zaangażowanym,a nie pierdoły przed wyborami pisać.Komuna była jaka była ale szkole każdy skończył,pracę każdy miał,mieszkanie prawie też.Więc ta wasza kampania,demokracja to o du....e rozbić.Mieszkam tu od 50 lat,mój ojciec pracował w zarządzie budynków komunalnych i to co przez te lata się nasłuchałem to ...powiedzmy nie warte napisania.Teraz przy władzy to same cwaniaki i tyle w temacie.

Rychu, taki lepszy Ryszard 20.03.2024 20:35
Tylko PiS rosnący w siłę da KK szansę jakiego miasto jeszcze nie widziało. Ludzie zrzućcie już bielma z ócz swych i przejrzyjcie. Tyle lat zmarnowanych na rządy książąt słowiańskich, niemieckich, czeskich, prusaków, NSDAP, komuny. Nigdy nie dano szansy PiS, już czas by znalazł się w tak zacnym gronie włodarzy miasta.

Z miasta możliwości 23.03.2024 08:08
Cofasz się w rozwoju ?

Fu 20.03.2024 16:57
Dpbrze że przed nami wybory bo takiej ściemy byśmy nie doświadczyli

Mieszkaniec 20.03.2024 16:03
Ale sobie robi kampanie wyborcza... Mam nadzieję,że jej już nie będzie jak będę zapisy. Pani już dziekujemy

Byla 20.03.2024 16:02
Tak ciekawe ta sama ekipa od lat doprowadzila ze to miasto to ruina mieszkania a mniejsc pracy i zarobki bez zmian pojedziemy za grance zeby na czynsz zarobic nic sie nie zmienilo znowu odwrotnie koszmarne miasto

perlator 20.03.2024 14:31
nikt ci tyle nie da co nowosielska obieca przed wyborami. Rozumiem, że jak pani nie wygra to zapisy w kwietniu nie ruszą, dlatego tej pani z pewnością już dziękujemy!!!

? 21.03.2024 00:03
A co napiszesz jak jednak będą te zapisy?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ