Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 23:37
Reklama
Reklama
Reklama

Próbowali siłą wejść na teren szpitala. Doszło do awantury, którą nagrali telefonem i opublikowali w mediach społecznościowych

W ostatnich dniach miało dojść do awantury w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu. Mężczyzna z kobietą próbowali wejść na oddział intensywnej terapii po wyznaczonych godzinach odwiedzin. Policja wyjaśnia sprawę.
Próbowali siłą wejść na teren szpitala. Doszło do awantury, którą nagrali telefonem i opublikowali w mediach społecznościowych

O zdarzeniu poinformował nas czytelnik. Mężczyzna oraz kobieta nagrali materiał wideo, który opublikowali w mediach społecznościowych. Na filmie widać, jak pół godziny po zakończeniu czasu przewidzianego przez placówkę na odwiedziny, chcą odwiedzić chorego członka rodziny. Mężczyzna wszedł do szpitala, następnie portierowi przekazał informację o chęci odwiedzenia cioci, która jest w ciężkim stanie.

Pracownik szpitala przekazał informację o wyznaczonych godzinach odwiedzin i skontaktował się telefonicznie z oddziałem. Dał telefon mężczyźnie, w wyniku rozmowy z personelem wyniknęła kłótnia.

- Kim wy jesteście, że macie prawo i czelność mówić kto i od której ma przychodzić. To jest publiczny zakład. Mnie nie interesuje rozporządzenie dyrekcji, chcę wejść na trzy minuty i wyjść - słyszymy na nagraniu mężczyznę, rozmawiającego przez telefon z pracownikiem oddziału intensywnej terapii.

Mężczyzna uporczywie chciał wejść na teren szpitala. Mówił o nagrywaniu i opublikowaniu wideo na serwisach społecznościowych. Finalnie portier otworzył drzwi wejściowe. Przy próbie wejścia na oddział, nagrywającą parę próbowali zatrzymać lekarz, następnie pielęgniarka i ratownik medyczny. Doszło do szarpaniny i próby przepchnięcia personelu medycznego przez drzwi. Awantura trwała ponad trzy minuty. W tym momencie film się kończy.

- Pozwoliłem sobie również wystąpić do administracji Youtube o natychmiastowe zablokowanie tego filmu i usunięcia konta tego bezczelnego człowieka, który wykorzystał śmiertelną chorobę swojej ciotki (jak twierdzi) do nakręcenia filmu i z pełną premedytacją próbuje zrobić "karierę" na kanale. Dawno nie widziałem bardziej bezczelnego człowieka. Co za ohydne przestępstwo. Sprawa również została zgłoszona już na policję - napisał w mailu do redakcji nasz czytelnik.

Materiał wideo wciąż jest dostępny. Nagrywający opublikowali wizerunek personelu szpitala. Skontaktowaliśmy się z policją, która wyjaśnia szczegółowe okoliczności zdarzenia.

- W tej sprawie prowadzone jest postępowanie. Dotyczy ono między innymi naruszenia nietykalności cielesnej lekarza. Sprawdzamy również, czy nie doszło do uszkodzenia mienia. Czynności cały czas trwają - poinformowała nadkom. Magdalena Nakoneczna z kędzierzyńsko-kozielskiej policji:- Przypominamy, że lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki oraz położne podczas swojej pracy podlegają ochronie prawnej takiej samej, jak funkcjonariusz publiczny. Każdy, kto naruszy ich nietykalność cielesną musi liczyć się z surowszą odpowiedzialnością karną - dodaje nadkom. Magdalena Nakoneczna.

W grudniu ubiegłego roku kozielski szpital wydał komunikat, w którym z uwagi na sezonową, zwiększoną zachorowalność na choroby wirusowe, takie jak grypa, Covid-19 i RSV wprowadził środki ostrożności polegającej na wyznaczeniu dwóch godzin na odwiedziny pacjentów - w dni powszednie od godziny 15 do godziny 17 oraz dni ustawowo wolne od pracy w godzinach 13-15.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
wow 04.03.2024 15:40
Po sposobie zachowania można przypuszczać że to był pochłaniacz słonecznika.

Jacek 03.03.2024 06:56
Artykuł do podniesienia emocji. Coś w stylu psa co na zawał zdechł w sylwestra.

Tina 02.03.2024 17:44
Czy może to reżyser ze Szwecji?

korki 01.03.2024 14:48
Ha ha ha. Niezła zadyma - ciocia pewnie była by dumna z takiego asa.

Renata 29.02.2024 19:03
Trzeba sprawdzić czy ta osoba była na pewno zdrowa, czy jej wtargnięcie na szpital nie zagrażało innym pacjentom ( może też chciała ich nagrywać )

Beczkonos 29.02.2024 18:11
Niestety, dać małpie snartfon to zawsze się coś znajdzie do roboty

Alicja 29.02.2024 11:37
Bardzo dobrze, że zgłoszono to na policję. Niech ten człowiek, fan teorii spiskowych, poniesie odpowiedzialność. Jakiś chory trend nagrywania ludzi i dopisywania swoich pseudonaukowych teorii...

antyNWO 29.02.2024 11:32
I bardo dobrze. Znalazł się jakiś nowobogacki Janusz i myśli sobie, że będzie robił co i kiedy mu się podoba.

xaz 29.02.2024 11:31
Czasami wstyd mi za nasz gatunek .... :-) Aktor spalonego teatru. Taki był odważny, twierdził, że ma za sobą prawo, ale jak wezwano Policję to uciekł w popłochu i jakoś nie chciał skkorzystać swojego prawa. Zwykły tchórz. Powinni go ukarać wysoką grzywną za swoje WYSTĘPY !

Tff 29.02.2024 14:00
A skąd masz info, że uciekł?

A.W. 29.02.2024 14:48
Dokładnie. Gdy dowiedział się, że wezwano policję, uciekł ze swoją również bardzo inteligentną koleżanką. Na dodatek (czego nie ma na filmiku) powiedział personelowi, że jeśli pozwolą mu zobaczyć się z ciocią, to nie umieści filmu w internecie. Nie dotrzymał słowa.

Rydzu_kk 01.03.2024 13:36
Gdzie niby uciekłem? Nikt nawet nie powiedział że wzywa policje ani nic, ktos do mnie z łapami wyskakuje i co mam tego nie nagrywać bo?

[email protected] 29.02.2024 10:52
A jeżeli ktoś pracuje cały tydzień na 2 zmianie to kiedy ma przyjść? Nie może odwiedzić najbliższej osoby? Sam tego doświadczyłem

xaz 29.02.2024 13:42
Możesz przyjśc kiedy chcesz, ale wypadało by grzecznie poprosić i nie filmować. Gościu przyszedł od razu z agresywnym nastawieniem na awanturę, poprostu chciał zrobić show na swoim filmiku. Zwykły drań, który próbował wykorzystać chorobę własnego członka rodziny do wypromowania się na YouTube. Ohyda nie człowiek.

Andrzej 29.02.2024 13:46
Odwiedziny są od 13 do17 Pierwsza zmiana i druga zmiana w niczym nie przeszkadza w odwiedzinach w określonym czasie

Alicja 29.02.2024 14:41
Dla najbliższej osoby na oddziale intensywnej terapii nie można się zamienić z kolegą z pracy albo wziąć dzień urlopu? Czy może jednak nie jest to takie ważne?

Grzegorz 29.02.2024 16:36
Urlop weź.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ