Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 08:50
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

24-letni kędzierzynianin kradł opony ze sportowych samochodów. Został zatrzymany i grozi mu 5 lat więzienia

Zatrzymani przez policjantów z Opola, 19 i 24-latek podejrzani są o kradzieże opon od samochodów sportowych. Mężczyźni mieli z parkingów na terenie miasta ukraść z zaparkowanych samochodów komplet opon. W miejscu zamieszkania zatrzymanych policjanci zabezpieczyli skradzione rzeczy oraz kolejne opony i tablice rejestracyjne, co do których mamy podejrzenie, że pochodzą z przestępstwa. Sprawa jest rozwojowa. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.
24-letni kędzierzynianin kradł opony ze sportowych samochodów. Został zatrzymany i grozi mu 5 lat więzienia

Kryminalni z II Komisariatu Policji w Opolu pracowali nad sprawą kradzieży opon bezpośrednio z zaparkowanych samochodów. Do tych kradzieży miało dojść w połowie grudnia 2023 r. kiedy to poszkodowani zgłosili, że z dwóch parkingów na terenie miasta ktoś ukradł komplet opon z dwóch samochodów sportowych. Osoby poszkodowane oszacowały swoje straty na ponad 6 500 złotych. W tej sprawie policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu przestępstwa, przesłuchali świadków i pokrzywdzonych.

Dzięki ich pracy operacyjne, 15 lutego o godz. 7:00 policjanci przystąpili do zatrzymania podejrzewanych o te kradzieże mężczyzn. Zatrzymani to 19-letni mieszkaniec gminy Ujazd i 24-latek z Kędzierzyna-Koźla. W miejscach przebywania podejrzewanych policjanci zabezpieczyli skradzione opony oraz kolejne, co do których mamy podejrzenie, że również pochodzą z przestępstwa. Łącznie zostało zabezpieczone 53 koła oraz tablice rejestracyjne.

Ustalenia śledczych pokazują, że sprawa jest rozwojowa i wobec podejrzanych mogą pojawić się kolejne zarzuty. Każdy z mężczyzn usłyszał po dwa kradzieży, za które grozi im 5 lat więzienia. Obaj zatrzymani zostali objęci policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pan Piotr 20.02.2024 20:03
Tylko opony kradli? czyli felgi odsyłali właścicielom?

Mikuś 20.02.2024 19:58
Opony kradli czy koła? Do pierdla z nimi i nich tego bejsbola im wsadzą w kakao.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ