sobota, 27 lipca 2024 06:50

Pływacy z klubu Swim Team MOSIR Kędzierzyn-Koźle znowu zgarniają medale. Sukcesy podczas weekendowych startów

To był bardzo intensywny weekend dla pływaków z klubu Swim Team MOSiR Kędzierzyn-Koźle. W piątek startowali w zawodach Grand Prix Małopolski w Oświęcimiu, a w niedzielę wzięli udział w III Rundzie Mini Grand Prix Opolszczyzny. Z zawodów przywieźli nie tylko medale i satysfakcję z pobitych kolejnych rekordów, ale i awans do Kadry Wojewódzkiej Młodzików oraz Kadry Marszałkowskiej.

W piątek piątka pływaków z klasy 7 s Diana Emerling, Olga Matyjasek, Mateusz Kuterski, Michał Steier oraz Oskar Tymoczko z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 wzięła udział w zawodach Grand Prix Małopolski w Oświęcimiu. Zawody te rozpoczęły cykl przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim. W zawodach startowało 30 klubów z całej Małopolski, kluby z Warszawy i Wrocławia. Ekipa z "Dziewiątki" w tak mocnej grupie zajęła drugie miejsce. Mimo liczebnie skromnej drużyny w kategorii medalowej zajęli piąte miejsce. Trenerem pływaków jest Ewelina Deneka.

W kategorii dziewcząt 14 letnich Olga Matyjasek wygrała klasyfikację wielobojową, a Diana Emerling uplasowała się na drugim miejscu.

I m – 4 x 50 st. zmiennym mix

Wszyscy zawodnicy poprawili swoje swoje życiowe rekordy.

W niedzielę w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się III Runda Mini Grand Prix Opolszczyzny. Wzięło w niej udział ponad 200 zawodników z województwa opolskiego, śląskiego oraz z Czech. Zawodnicy mieli do przepłynięcia 100 metrów stylem klasycznym oraz 200 metrów stylem dowolnym.

Opolski Okręgowy Związek Pływacki wręczył również powołania do Kadry Wojewódzkiej Młodzików oraz Kadry Marszałkowskiej. Drużyna z Swim Team MOSIR Kędzierzyn-Koźle okazała się bezkonkurencyjna wygrywając klasyfikację medalową w poszczególnych kategoriach wiekowych.