Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 15:47
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W terenie zabudowanym rozpędził się do 125 km/h. 41-latek stracił prawo jazdy i został ukarany wysokim mandatem

W weekend policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali do kontroli 41-letniego mężczyznę kierującego osobowym volkswagenem, który jechał z prędkością aż 125 km/h przez Ujazd. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz musi zapłacić 2500 złotych mandatu karnego, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.
W terenie zabudowanym rozpędził się do 125 km/h. 41-latek stracił prawo jazdy i został ukarany wysokim mandatem

W minioną sobotę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy policji zatrzymali kierującego osobowym volkswagenem, który za nic miał ograniczenie prędkości jakie obowiązuje w miejscowości Ujazd. Kierowca tego auta pędził przez miasto o 75 km/h za dużo. Wykonany przez policjanta pomiar prędkości wskazał, że mężczyzna jechał aż 125 km/h. Do artykułu zamieszczone jest zdjęcie z wykonanego pomiaru, gdzie widać znajdujące się oznakowanie informujące, że w pobliżu jest przejście dla pieszych.

Mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego nie zwrócił na ten fakt uwagi, że z tak nadmierną prędkością zbliża się do przejścia dla pieszych, a jak wiadomo pieszy, który zalazłby się na tym przejściu nie miałby żadnych szans z nadmiernie rozpędzonym autem. 41-latek został ukarany wysokim mandatem w wysokości 2500 zł oraz 15 punktami karnymi, a jego prawo jazdy policjanci zatrzymali na okres 3 miesięcy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
niestrasz, niestrasz bo się,,, 08.02.2024 12:33
kilka lat wstecz a radiowóz o numerze bocznym 405 w kk na ul. miłej gnał, wyprzedzając wszystko co na drzewo nie ucieka bez bąbek obok przejścia dla pieszych, skrzyżowania , dzieci, mając gdzieś zdrowie i życie psów kur i kotów. TVN24 pokazywał to hoolywódzkie nagranie z kamerki innego uczestnika ruchu przez 24 h. Bo media były opozycyjne i jeszcze takie wybryki pislicji w ten czas pokazywały. kierowca na służbie niby został ukarany 100 złociszczowym mandatem. co zdarza sie najlepszym? ciekawe czy ci bohaterowie w radiowozie 405 zagrali w policjantach z sąsiedztwa? czy może przechodzą kurs obsługi granatnika? zamiast fotoradaru?

Dobromir 07.02.2024 07:23
Tak a'propos przejścia dla pieszych: ZAWSZE należy zatrzymać się przed nim i uważnie rozejrzeć, czy można na nie bezpiecznie wejść!! NIE DOTYCZY TO POTENCJALNYCH SAMOBÓJCÓW!! Rozsądny człowiek polega tylko na sobie.

Przejście dla pieszych 05.02.2024 15:19
Myślę że za taki numer to z 5 tysiaków i prawko zabrane na rok a nie 3 miesiące.Kary są za niskie jeszcze.

55+ 05.02.2024 13:04
No cóż, za nieuwagę i głupotę płaci się...utratą prawa jazdy i wysokim mandatem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ