Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 marca 2024 00:25
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tego dnia wszyscy byli jak jedna wielka rodzina. To nie były zwykłe warsztaty, to była integracja międzypokoleniowa

Każdy z nas potrzebuje bliskości, każdy z nas potrzebuje z kimś porozmawiać i po prostu spędzić miło czas. Doskonale wie o tym kędzierzyńska młodzież i dlatego zatroszczyła się o tych, którzy swój czas spędzają samotnie. "Spędź ze mną czas" to niezwykły projekt realizowany przez grupę uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu mający na celu integrację międzypokoleniową.
Tego dnia wszyscy byli jak jedna wielka rodzina. To nie były zwykłe warsztaty, to była integracja międzypokoleniowa

W Domu Dziennego Pobytu nr 2 "Magnolia" odbyły się międzypokoleniowe zajęcia integracyjne, a wszystko dzięki inicjatywie młodych ludzi, uczniów kozielskiego ogólniaka. Projekt "Spędź Ze Mną Czas" powstał w ramach realizacji inicjatywy "Zwolnieni z Teorii" I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu. Zadanie realizowała grupa licealistów: Oliwia Rypała, Amelia Kamińska, Ewa Loch, Natalia Łyczko, Hanna Niemiec, Natalia Strużyny i Agnieszka Sochacka. Jest to inicjatywa mająca na celu stworzenie okazji i warunków do integracji międzypokoleniowej, pogłębienia relacji z bliskimi oraz poznania mieszkańców najbliższych okolic.

- Organizujemy serię spotkań integrujących seniorów i dzieci. Od listopada aż do marca i robimy różne kreatywne rzeczy. Na pierwszym spotkaniu, robiliśmy kalendarze adwentowe z rolek po papierze i pudełkach po butach. Dzieciaki z pomocą seniorów świetnie poradziły sobie z tym zadaniem, a efekty można podziwiać na Facebooku Domu Dziennego Pobytu "Magnolia" i niebawem na naszej stronie. Na następnym spotkaniu zamierzamy ozdabiać świąteczne pierniczki, a co będzie na następnych jeszcze ustalamy, ale zapewniamy świetną zabawę, co mogą potwierdzić dzieci z Publicznego Przedszkola nr 13 w Kędzierzynie-Koźlu, jak i seniorzy z kozielskiej Magnolii - mówi Oliwia Rypała.

Podczas zajęć dzieci z Publicznego Przedszkola nr 13 i seniorzy "Magnolii" tworzyli kalendarze adwentowe z materiałów recyklingowych i jak podkreśla kierownik DDP nr 2 "Magnolia" Damian Jodełka, było to spotkanie, które zarówno dzieciom, jaki i seniorom dało wiele radości.

- Jestem pod wrażeniem tego, co robią młodzi ludzie z I Liceum Ogólnokształcącego. To wspaniała inicjatywa, bo daje naszym seniorom wiele radości. Oni często są bardzo samotni, ich dzieci mieszkają daleko i bardzo im brak kontaktu społecznego. Potrzebują relacji rodzinnych. Wiec tego typu inicjatywa daje im wiele. Bardzo jest pod wrażeniem ciężkiej pracy uczniów i nauczycieli tej szkoły, bo to nie są jednorazowe inicjatywy, oni ciągle organizują wiele fajnych projektów, które naprawdę uszczęśliwiają innych - mówi Damian Jodełka. 
 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ