Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 maja 2024 06:31
Reklama
Reklama

Zmiany w miejskim programie dopłat do wymiany pieców. Nowe przepisy wejdą w życie 1 stycznia

Setki, o ile nie tysiące kopciuchów nie trują już naszego powietrza. Stare i dymiące piece trafiły na złom, a ich miejsce zastąpiły nowoczesne i ekologiczne. Od kilku lat mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla korzystają z miejskiego programu dopłat. Osoby, które przymierzają się do takiej inwestycji powinny jednak zapoznać się z nowymi zasadami dotacji.
Zmiany w miejskim programie dopłat do wymiany pieców. Nowe przepisy wejdą w życie 1 stycznia

Te wchodzą w życie od 1 stycznia 2024 r. Taką decyzję podjęła Rada Miasta Kędzierzyn-Koźle uszczegóławiając dotychczasową uchwałę. Od nowego roku dofinansowania nie otrzymają właściciele budynków nowowzniesionych. Nie będzie też można zastąpić starego kopciucha piecem na ekogroszek. Wniosków nie złożą też osoby prawne oraz przedsiębiorcy. Kwoty dotacji pozostają bez zmian.

Przypominamy, że w ramach miejskiego programu mieszkańcy ponadto mogą sięgnąć po pieniądze na: montaż fotowoltaiki i instalacji solarnych, usunięcie azbestu oraz zakup kompostownika lub zbiornika do gromadzenia „deszczówki”.

Treść uchwały w załączniku.

Do pobrania: 

  
PDF icon uchwala_nr_lxiii73723_rady_miasta_kedzierzyn_kozle.pdf1.65 MB

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Muniek 17.11.2023 23:17
No to zobaczymy bo sporo na Starym Mieście jest kaflaków które emitują w powietrze. Tylko przyjda mrozy..... Ekologia ruszy z kopyta.

Grzeszek 17.11.2023 14:58
Proszę Radę Miejską o radę w sprawie wymiany kopciucha na ogrzewanie nowoczesne i ekologiczne. Zarabiam 3,2 tys złotych miesięcznie. Czy mam oszczędzać przez 50 lat na kupno pieca na pellet i montaż grzejników w domu? Bo koszt tego wyniesie około 50-70 tysięcy. A może ogrzewanie gazowe , piec i grzejniki za 40 tysięcy a potem za gaz 1000 zł miesięcznie? Albo panele fotowoltaiczne i pompa ciepła z grzejnikami to wyjdzie 100 tysięcy. Tak więc doradż Rado Miejska jakie tanie żródlo ogrzewania kupić i za co??

Rychu, taki lepszy Ryszard 17.11.2023 22:50
My w PiS kupujemy nieruchomości w Chorwacji, tam nie trzeba tak mocno ogrzewać. Dołącz do nas. Np taki mój kolega z partii poseł Poręba, wydał na apartamenty kilka razy więcej niż zarobił oficjalnie. A Ty Grzegorzu ciągle narzekasz !!!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ