Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 lipca 2024 12:07
Reklama
Reklama
Reklama

Młodzi ludzie chwycili za aparaty i ruszyli fotografować naturę. Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

Nie sztuką jest złapać za aparat, trzeba mieć jeszcze niezłe oko, by uchwycić to, co piękne i czasem zaskakujące. I to się udało! Mamy finalistów konkursu I LO im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu oraz grupy OxyGen-Z dla uczniów szkół średnich i podstawowych z regionu.
Młodzi ludzie chwycili za aparaty i ruszyli fotografować naturę. Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

Tematem "Natura wokół nas". Nagrodę starosty otrzymał Kamil Bogocz, autor zdjęcia "Przyroda kontra beton", Kamil jest uczniem Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu, a pierwsze miejsce zdobyła Oliwia Restel z Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu za zdjęcie "Złocista aura".

Kolejne miejsce w konkursie: Łukasz Piechula z ZS nr 3, Julia Jaskółka z ZS nr 3, Mikołaj Piątek z ZSTiO oraz Jan Bartoszek z II LO.

- Natura jest wszędzie i nie trzeba wyjeżdżać daleko, by przekonać się, jak potrafi nas oczarować, tym bardziej się cieszę, że była ona tym razem po okiem zdolnych fotografów z naszych szkół, zrobiliście piękne i bardzo ciekawe zdjęcia, gratuluję – powiedział starosta Paweł Masełko.  

- Jesteśmy grupą związaną z klimatem i ekologią i naszym celem była promocja piękna oraz otaczającej przyrody, dlatego cieszymy się, że mogliśmy przeprowadzić ten konkurs – mówił Adam Bujak z I LO.

Wydarzeniu poza starostwem patronował marszałek Andrzej Buła, a konkurs odbył się w ramach całej serii wydarzeń z okazji 25-lecia obrony Województwo Opolskie. Został też dofinansowany przez samorząd wojewódzki.

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Piwonia 15.11.2023 10:27
Pełnoklatkowy lusterkowiec z długim obiektywem byłby najlepszą nagrodą za zdjęcia przyrodnicze.

pracownik roku 14.11.2023 13:15
a po co tam Masełko???

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ