Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 02:01
Reklama
Reklama
Reklama

Poseł Tomasz Kostuś: odblokowanie portu i pewna przyszłość Azotów to dzisiaj najważniejsze sprawy dla Kędzierzyna-Koźla

Odblokowanie inwestycji w kozielskim porcie, silna Grupa Azoty, przywrócenie połączeń kolejowych i demografia to według posła Platformy Obywatelskiej Tomasza Kostusia najważniejsze wyzwania, przed którymi stoi dziś Kędzierzyn-Koźle.
Poseł Tomasz Kostuś: odblokowanie portu i pewna przyszłość Azotów to dzisiaj najważniejsze sprawy dla Kędzierzyna-Koźla

Kandydat do Sejmu w niedzielnych wyborach zwołał dziś w Kędzierzynie-Koźlu konferencję prasową, podczas której mówił o najważniejszych wyzwaniach stojących przed miastem. Jego zdaniem to działania polityków Zjednoczonej Prawicy doprowadziły do zablokowania dużej inwestycji w kozielskim porcie.

- Jeżeli tylko opozycja wygra wybory, najważniejsze problemy Kędzierzyna-Koźla zostaną rozwiązane - mówił Tomasz Kostuś. - Kilka lat temu poważna firma rozpoczęła odbudowę portu (...) ale to dzięki takim ludziom jak Janusz Kowalski, ta inwestycja na 4 lata została skutecznie wstrzymana (...) Deklaruję, zobowiązuję się publicznie, że jeśli wygramy wybory i będę miał honor reprezentować Państwa w Sejmie, te 500 metrów linii kolejowej, które ma skomunikować port, zostanie wybudowane, będzie na to zgoda. Ten port jest potrzebny dla Kędzierzyna-Koźla, dla regionu, dla Polski - zapewnił.

Tomasz Kostuś jest również przekonany, że przygotowywane jest wyprowadzenie Zakładów Azotowych w Puławach ze struktur Grupy Azoty do Orlenu, co będzie miało fatalne skutki dla spółki w Kędzierzynie-Koźlu.

- Jeśli wygramy wybory, powstrzymamy to i albo Grupa Azoty zostanie w całości dokapitalizowana albo w całości zostanie przejęta przez Grupę Orlen - deklaruje Tomasz Kostuś. Relacja wideo:

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Sławek 21.10.2023 14:40
" (...) ale to dzięki takim ludziom jak Janusz Kowalski, ta inwestycja na 4 lata została skutecznie wstrzymana" - nie dzięki a przez .

Adam 13.10.2023 11:39
Panie Kostuś mieszkańcy zapraszają na Aleję Lisa by mógł Pan zobaczyć zapadającą się nawierzchnię drogi oraz brak odpływu wody po deszczach. Mieszkańcy widzą spartaczone drogi. Tak właśnie wygląda Kędzierzyn za waszych rządów!

Stefan 13.10.2023 09:36
Byłeś p-osłem przez 4 ostatnie lata i co zdziałałeś? 15 października PO-gonimy Was tam, gdzie Wasze miejsce.

Koźlak Centrum ***** *** 13.10.2023 14:41
Stefanku przez ostatnie 8 lat u władzy był PiS, więc politycy PO za wiele nie mogli zdziałać. Jesteś aż tak ograniczony umysłowo?

Koźlak Centrum ***** *** 13.10.2023 08:49
Chcesz zdobyć głos ludu? Obiecaj że Port zacznie funkcjonować a Grupa Azoty Kędzierzyn rozwijać. Bawią tego typu słowa z ust polityków PiS, bo kto jest u władzy i ma taką możliwość?

Stanley 13.10.2023 06:50
Panie Kostuś! Co pan pitolisz!?!?! Jaka odbudowa portu!?!? To przecież budowa nowego terminala paliwowego. A kto i czyimi paliwami parę lat temu chciał zalewać rynek polski??? Dzisiaj tych paliw, które miały być składowane w porcie niema i długo nie będzie! No chyba, że dorwiecie się do władzy i znowu będziecie realizować RESET z bandycką rosją! A że po was można się spodziewać wszystkiego co najgorsze, to masz Pan w programie dokończenie ruskiej inwestycji!!! Bravo pachołki szwabów i ruskich!

Ala 12.10.2023 19:44
Tomaszu Kostuś,zajmij się modelarstwem albo renowacją starych mebli bo do polityki to plecy sa wymagane a ty to pierdoła z ludu wzięta.

Waldek 12.10.2023 19:41
Tomasz Kostuś jest malo znaczącą postacią żeby cokolwiek zmienić.Jest zwykłym obywatelem tak jak pani sprzedawczyni w Lidlu.Inwesycja w Porcie to prywata,nikogo nie obchodzi,a zmiany w Grupie Azoty to ten pan nic nie może,bo jest szarakiem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ