Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 maja 2024 07:55
Reklama
Reklama

Jej śpiew zachwycił publiczność podczas koncertu urodzinowego miasta. Zuzanna Urbanik, utalentowana wokalistka z Kędzierzyna-Koźla

Ta dziewczyna oczarowała swoim wokalem publiczność podczas koncertu urodzinowego miasta w Hali Azoty. Zuzanna Urbanik, niezwykle zdolna, skromna i z ogromnym potencjałem - opowiedziała nam o sobie, o swoich planach i marzeniach. Poznajcie utalentowaną mieszkankę naszego miasta.
Jej śpiew zachwycił publiczność podczas koncertu urodzinowego miasta. Zuzanna Urbanik, utalentowana wokalistka z Kędzierzyna-Koźla

Ma zaledwie 19 lat i głos, który zachwyca. Oczarowała publiczność podczas urodzinowego koncertu miasta i od tego czasu wiele osób zadawało sobie pytanie, kim jest ta dziewczyna z niezwykły głosem? Zuzanna Urbanik, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu, kocha śpiewać, tańczyć i rozwijać się aktorsko, nic w tym dziwnego, że świetne odnalazła się w teatrze muzycznym. Od dwóch lat gra w spektaklach muzycznych w Warszawie. Jednak, jak zdradziła nam Zuza, w jej planach jest również kariera solowa, bardzo chciałaby stworzyć coś autorskiego, co będzie cieszyć ją i cieszyć słuchaczy.  

-   Zawsze interesowałam się muzyką, zresztą moje rodzeństwo jest bardzo muzykalne. Starsza siostra gra na skrzypcach, młodszy brat gra na trąbce, młodsza siostra tańczy, a najmłodsza pewnie też coś wymyśli, ale póki co ma pół roczku. Więc jesteśmy wesołą muzyczną rodziną - opowiada Zuzanna. 

Zuza z radością wzięła udział w koncercie urodzinowym, bo tydzień przed nim opuściła miasto, by rozpocząć studia w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Cieszyła się, że może wrócić i zaśpiewać dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla.

- Gdy usłyszałam, że mogę zaśpiewać z filharmonią, bardzo się ucieszyłam. Zawsze praca z muzykami na żywo jest ogromną wartością, to zupełnie inny odbiór niż z podkładem muzycznym. Oczywiście, gdy zadzwoniła do mnie Agata Seidel, moja nauczycielka śpiewu, zgodziłam się, choć wiedziałam, że to będzie pierwszy weekend moich studiów. Było mi smutno, że opuszczam Kędzierzyn-Koźle i jadę do Gdańska. Więc tym bardziej radością ogromną było to, że wracam i śpiewam właśnie tu - opowiada wokalistka. 

- Na koncercie było dużo ludzi, których znam, nauczyciele, współpracownicy, znajomi, to stworzyło niesamowity klimat i dało mi wiele energii. To takie uwieńczenie mojej przygody z Kędzierzynem-Koźlem, bo nie wiem, kiedy w najbliższym czasie tu przyjadę - dodaje. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ULTS 25.10.2023 07:44
Urbaniak to bardzo dobre, mocne nazwisko w biznesie muzycznym. Nie wiem, czy to zbieżność nazwisk, czy rodzina, ale życzę powodzenia.

Alina 11.11.2023 10:23
Pani Zuzanna ma nazwisko Urbanik a nie Urbaniak. Co do reszty się zgadza. Michał Urbaniak i jego była żona Urszula Dudziak są najwyższej światowej klasy muzykami. Miejmy nadzieję, że Pani Zuzanna też osiągnie taki poziom. 👌

jola 12.11.2023 13:38
Chyba Urbanik?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ