Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 maja 2024 08:41
Reklama
Reklama

Pierwsze filmy kręcił w Kędzierzynie-Koźlu, teraz jego "Kos" zdobył "Złote Lwy" w Gdyni. Wywiad z reżyserem Pawłem Maśloną

Pochodzący z Kędzierzyna-Koźla reżyser został głównym "aktorem" tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Światła jupiterów skierowane były na Pawła Maślonę i jego najnowszą produkcję. „Kos” zachwycił nie tylko jury, ale i publiczność zdobywając nagrodę główną, czyli „Złote Lwy” oraz szereg innych wyróżnień.

Obraz utalentowanego reżysera z Kędzierzyna-Koźla to historia Tadeusza Kościuszki powracającego do ojczyzny i planującego wzniecenie powstania przeciwko Rosjanom. Nakręcony z rozmachem film to dzieło, w którym zobaczymy plejadę polskich aktorów.

Poza główną nagrodą 48. FPFF „Kos" otrzymał także laury pozaregulaminowe - nagrodę dziennikarzy, jury Młodych i nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych. Pozostałe wyróżnienia to nagroda za drugoplanową rolę męską dla Roberta Więckiewicza, za montaż dla Piotra Kmiecika oraz za charakteryzacje dla Anety Brzozowskiej. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu przeprowadzonego przez Piotra Pękalę:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ