Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 19:45
Reklama
Reklama
Reklama

Pracownicy Grupy Azoty ZAK odebrali Medale za Długoletnią Służbę. Rekordzista może pochwalić się 56-letnim stażem. FOTOREPORTAŻ

Grupa Azoty ZAK zorganizowała dziś uroczystą galę, podczas której wręczono Medale za Długoletnią Służbę 25 obecnym i emerytowanym pracownikom firmy. Przyznanie odznaczeń państwowych zbiegło się w czasie z jubileuszem 75-lecia działalności zakładów.
Pracownicy Grupy Azoty ZAK odebrali Medale za Długoletnią Służbę. Rekordzista może pochwalić się 56-letnim stażem. FOTOREPORTAŻ

Odznaczenia pracownikom wręczali wicewojewoda opolski Tomasz Witkowski wraz z prezesem firmy Filipem Grzegorczykiem, wiceprezesem Arturem Kamińskim i członkiem zarządu Lucjuszem Standerą oraz parlamentarzystami: Marcinem Ociepą, Katarzyną Czocharą i Pawłem Kukizem.

- Jesteśmy w okresie jubileuszowym - 75 lat temu podjęto decyzję o budowie zakładów. Decyzja ta do dziś ma wielki wpływ na nasze życie. Naszych pracowników – obecnych i emerytowanych, społeczności lokalnej Kędzierzyna-Koźla i okolic, mieszkańców Opolszczyzny. Decyzja, która miała ogromne znaczenie dla rozwoju gospodarczego regionu i całej branży chemicznej – podkreślał prezes Grupy Azoty ZAK, Filip Grzegorczyk. - Dziś jesteśmy tu po to, by uhonorować bohaterów dnia codziennego - za to, że dają przykład, zawsze służą pomocą czy poradą. To dzięki takim ludziom zakład wciąż się rozwija i zmienia na lepsze – dodał.

Odznaczenia państwowe przyznano aż 25 pracownikom firmy. Najdłuższym stażem spośród wszystkich wyróżnionych może pochwalić się Kazimierz Bodaszewski, który kilka miesięcy temu odszedł na emeryturę: - Zaczynałem w 1966 roku jako elektryk na wydziale amoniaku, dopiero po jakimś czasie trafiłem na automatykę, która była moim wyuczonym zawodem. Pracowałem też na produkcji, przechodząc drogę od robotnika do mistrza zmianowego. Gdy skończył się boom na bezwodnik, w 1992 trafiłem do ratownictwa, a przez ostatnie 20 lat pracowałem na warsztacie. Jako zespół do usuwania awarii pracowaliśmy w miejscach, gdzie bywało bardzo niebezpiecznie. Przez lata zakład zmienił się nie do poznania, każdego roku jest modernizowany i w porównaniu z tym, jak wyglądał w latach 60. i 70. ubiegłego wieku, to dziś jest jak sanatorium - mówił nagrodzony.

Oprawą dzisiejszej uroczystości były fotografie Łukasza Apostela, który odebrał brązowy medal będący wyróżnieniem za jego 15-letnią pracę w zakładzie. Jubileuszowa wystawa "Industrialne pejzaże" dokumentuje zmiany, jakie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zachodziły na terenie zakładów.

- Gdy byłem dzieckiem, często jeździłem pociągiem do Raciborza. Przejeżdżając przez Azoty i Bierawę zawsze miałem wciśnięty nos w szybę, bo uwielbiałem oglądać industrialny krajobraz, ze srebrzystymi instalacjami i płonącymi pochodniami. Wtedy dla mnie jako dziecka to było coś. Pomyślałem wtedy, że fajnie byłoby znaleźć się w środku tego zakładu. Od piętnastu lat mam tę możliwość. Zakład produkcyjny można porównać do organizmu tętniącego życiem. Czasami kierownicy dzwonią do mnie, informując, że jakieś urządzenie ma wjechać na teren zakładu, a ja biorę aparat i przyjeżdżam. Montaż wielkich urządzeń jest bardzo spektakularny, na zakładzie zawsze coś się dzieje, to duże pole do popisu dla fotografa - powiedział Łukasz Apostel.

Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę przyznano łącznie dwudziestu pięciu obecnym i byłym pracownikom Grupy Azoty ZAK. Medal Złoty otrzymali: Kazimierz Bodaszewski, Małgorzata Centner, Jacek Fluder, Irena Frencel, Danuta Jagielska, Anna Jamrozik, Gabriela Kosiewicz, Agata Kunicka, Bronisława Łącka-Basista, Aneta Maszerowska, Elżbieta Matuszek, Hanna Minch, Irena Mojza, Ryszard Szarzyński, Małgorzata Tomaś, Helena Wiluś, Teresa Wróbel, Irena Zagórska, Bolesław Żyżło, Ewa Rozmarynowska, Iwona Urban i Bogusław Kozyra. Medal Srebrny otrzymali: Jadwiga Cichoń i Grzegorz Fedyna. Medal Brązowy otrzymał: Łukasz Apostel.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Analizator 18.10.2023 09:46
A co tam robili Posły, czyżby czuli się właścicielami Azot? No chyba, że lans przed wyborami. I jeszcze ten K...z. A w zakładzie jeden z członków Zarządu, niejaki profesor, wzywał do siebie Kierowników i przekonywał o wyższości jedynie słusznej partyji i wręcz kazał głosować na niejakiego Marcina O., kandydata na posła. No ale już jesteśmy po wyborach, czekamy na nowy rząd, który stworzy większość parlamentarna a wtedy, cytując Hołownię, wszystkie tłuste koty Kaczyńskiego mogą już zacząć pakować kuwety. I jak to napisał na Fecebooku jeden z wiceprezesów po pseudodebacie, że "walec o nazwie Mateusz Morawiecki przejechał po poniemieckim dziurawym, bezbarwnym i zakurzonym dywanie o nazwie Donald Tusk" tak teraz możemy powiedzieć, że walec zwany narodem polskim przejechał po chodniczku zwanym PIS.

Rychu, taki lepszy Ryszard 07.10.2023 12:51
Oczywiście nie mogło zabraknąć elit rządzących, bo my władza doskonale zarządzamy waszym majątkiem narodowym. Za pracę przypinamy wam ordery a sobie suto zaopatrujemy stół. Czasem z tego stołu spadają okruchy, którymi możecie się pocieszyć. Bo my danie główne PiS i przystawki będące w naszej orbicie rozdajemy karty. Suweren nas wybrał i zaufał na kolejną kadencję, która również będzie nasza, a dzięki 3ciej będziemy mogli dokończyć zaplanowane cele. Oddalamy się od Brukseli i władzy Berlina, jesteśmy szanowani wśród sąsiadów, jedynie z Bałtykiem nie prowadzimy twardej polityki, na to tez przyjdzie czas. Mamy najtańsze paliwo w Europie, Polacy mogą się dalej bogacić. My PiS wam DAJEMY. Głosuj na PiS.

Cyd 07.10.2023 08:36
Na emeryturze nigdy nie będziesz miał więcej jakbyś pracował

Fotomontaż 06.10.2023 22:31
Podobno Czochara była na tej gali - ale nie poznałem. Na plakatach zupełnie inna starsza pani.

Roman 06.10.2023 14:23
Widać że pani z rady nadzorczej wybranej przez pracowników dopisuje humor i dobrze bawi się wsrod polityków. Pracownicy są niepewni jutra. Zaprzedała Pani wszystkie wartości którymi obdarzyli Panią pracownicy.Wstyd.

Pracownik 06.10.2023 15:20
Bo pańcia skupia się na swoim wynagrodzeniu za bycie członkiem RN

Pracownik ZAK 05.10.2023 12:49
Człowiek zaiwania 45 lat i nic wystarczy tylko przychodzić na 7do pracy i robić zdjęcia i to wystarczy by dostać order a wy głupole na nas róbcie i to wystarczy

Azotniak 05.10.2023 09:12
firma osiągnęła rekordową stratę za pierwsze półrocze, od września zakład w postoju może aż do grudnia a zarząd z posłami urządzają show. Brawo brawo oby ktoś to rozliczył.

Leokadia 05.10.2023 08:58
Ogromna przewaga kobiet bo mężczyźni w naszym regionie krótko żyją.Może ktoś wie dlaczego? Na ulicach miasta,w sklepach,urzędach same babcie,dziadków brak.

Iwcia 05.10.2023 06:12
Witam! Szkoda tylko że nie pamiętają o emerytowanych pracownikach którzy przepracowali ponad 40 lat i jeszcze żyją, A byli zatrudnieni w ZA Kędzierzyn od początku tak jak mój tato. Ucieszyłby się gdyby ktoś to zauważył, całe życie przepracował w tzw. AZOTACH!!! Ale teraz pis rządzi więc wybierają swoich

Waldek 05.10.2023 11:14
Dlaczego pracownicy Azot na emeryturze mieliby coś dostawać od zakładu?Dostali juz od PiS tyle że mają lepiej od pracujących.

Pracownik Azot 04.10.2023 23:37
Prawdziwych pracowników się nie docenia na co dzień.Medale to taka nagroda niby za co?że się do pracy chodzi i swoje obowiązki wypełnia?To chyba każdy pracownik zak powinien dostać taki medal.Normalnie pokazówka typowo polityczna.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ