sobota, 27 lipca 2024 12:06

Kevin Metel wicemistrzem Polski w zapasach. Był najmłodszym uczestnikiem turnieju w kategorii U23

Kevin Metel ponownie błysnął formą. Zawodnik UKS „Olimpijczyk” został wicemistrzem Polski młodzieżowców U23. Zapaśnik z Kędzierzyna-Koźla mimo, że był najmłodszy w całej stawce zaprezentował na macie doskonale umiejętności i przygotowanie.

Jedna z najważniejszych imprez sezonu rozegrana została w Warszawie. W stolicy do rywalizacji zameldowało się 48 sportowców z 20 klubów z kraju. Podopieczny trenera Bogusława Metela stanął w szranki w kategorii wagowej do 77 kilogramów. W zmaganiach grupowych zdeklasował rywali, a wyższość jednego z nich uznał dopiero w finale. W decydującym pojedynku zmierzył się z reprezentantem „Olimpijczyka” Radom, utytułowanym zawodnikiem w grupie seniorskiej i młodzieżowej Konradem Kozłowskim.

Kevin Metel od lat zdobywa medale mistrzostw Polski i jest wielokrotnym stypendystą gminy oraz laureatem nagrody prezydenta Kędzierzyn-Koźle.