Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 05:17
Reklama
Reklama
Reklama

Cenne lekcje bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach. Policjanci z Kędzierzyna-Koźla prowadzą wrześniową akcję profilaktyczną

Stałym elementem prowadzonej we wrześniu akcji „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania policjantów z uczniami szkół podstawowych i przedszkolakami. W trakcie tych spotkań mundurowi rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz w różnych codziennych sytuacjach.
Cenne lekcje bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach. Policjanci z Kędzierzyna-Koźla prowadzą wrześniową akcję profilaktyczną

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego oraz funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Tym razem policjanci odwiedzili uczniów ze  Szkoły Podstawowej nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu, Szkoły Podstawowej w Cisowej oraz przedszkolaki z Kotlarni.

Podczas spotkania mundurowi opowiadali dzieciom jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także tłumaczyli dlaczego warto nosić odblaski. Wyjaśniali  dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dzieci mają dodatkowy obowiązek jazdy w fotelikach. Przypominali im również o zasadach bezpiecznego zachowania podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz w miejscu zamieszkania.

Po części teoretycznej odbyły się zajęcia praktyczne. Dzieci uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drodze. W trakcie spotkania policjanci przypominali również najmłodszym jak korzystać z numeru alarmowego 112.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniach. Chętnie odpowiadały na zadawane pytania wykazując się przy tym dużą wiedzą. Na koniec spotkania policjanci wręczyli uczniom książeczki edukacyjne  "Pierwszaki" a przedszkolakom książeczki  ,,Bezpieczny przedszkolak ”.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Prawda 15.09.2023 11:17
OK przekazywanie wiedzy o bezpieczeństwie..... Lecz czemu ich brak na ulicach a zwłaszcza nocami ? Na plantach kozielskich tuż za komisariatem na pomniku stale są burdy pijackie a policji brak.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ