Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 lipca 2024 18:50
Reklama
Reklama
Reklama

Nieznana substancja w wodach Kłodnicy. Służby zamknęły dopływ rzeki do Kanału Gliwickiego

Policja i służby ochrony środowiska z Gliwic interweniowały wczoraj w związku z zanieczyszczeniem Kłodnicy. Trop zaprowadził mundurowych do magazynu, w którym składowane są zbiorniki z substancją o nieznanym pochodzeniu.
Nieznana substancja w wodach Kłodnicy. Służby zamknęły dopływ rzeki do Kanału Gliwickiego

O zagrożeniu poinformował jeden z mieszkańców, który około godziny 14:30 zwrócił uwagę na matowo-popielaty kolor wody i zapach unoszący się z rzeki. Na miejsce skierowano policjantów, a po ptowierdzeniu zgłoszenia również pracowników prokuratury i służb ochrony środowiska. Funkcjonariuszom udało się ustalić prawdopodobne źródło zanieczyszczenia - to magazyn na terenie Gliwic, w którym znaleziono kilkadziesiąt mauserów (pojemniki o pojemności tysiąca litrów) z zawartością nieznanej substancji. Działka, na której znajduje się magazyn jest połączona z Kłodnicą kanalizacją burzową i to właśnie tą drogą nieczystości mogły zostać odprowadzone do rzeki. Podczas działań policjanci zatrzymali 57-letniego mężczyznę, teren został zabezpieczony.

Komunikat w sprawie wydały Wody Polskie:

Od wczoraj, tj. 12 września br., od godzin popołudniowych Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach interweniuje w sprawie zanieczyszczenia wód rzeki Bytomki i Kłodnicy, w okolicach ul. Królewskiej Tamy w Gliwicach.

Pracownicy Gospodarstwa uczestniczyli tego dnia w wizji terenowej, potwierdzając wystąpienie w korycie Bytomki białej substancji. Konieczne działania podjęły także poinformowane służby: WIOŚ w Katowicach, funkcjonariusze Policji, Państwowa Straż Pożarna i PCZK Gliwice. Najpewniej źródłem zanieczyszczenia były nielegalnie składowane odpady na jednej z prywatnej posesji na tym obszarze.

W związku z zaistniałą sytuacją zamknięty został przez Wody Polskie w Gliwicach dopływ Kłodnicy (odbierającej wody rzeki Bytomki) do Kanału Gliwickiego. Dzięki temu uniemożliwiono dostanie się do niego zanieczyszczonych wód rzeki. Wody Polskie w Gliwicach monitorują sytuację i pozostają w stałym kontakcie ze służbami.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mich 14.09.2023 14:06
Takich rzek jest dużo więcej w tym krlaju, zapraszam do wielkopolski

cv 13.09.2023 17:15
Wyłapcie wreszcie tych gnojów którzy za kasę niszczą nasze zycie. I na 20 lat do pierdla.

Miejscowy lump 13.09.2023 16:47
A miała być żegluga śródlądowa, a tu śmierdzi ściekami, minister środowiska powinien jako pierwszy wskoczyć do tej brei !

suweren 13.09.2023 13:26
Niszczą nam Ojczyznę.

janek 13.09.2023 12:06
Jak się domyślam -winnych nie będzie-zwalimy wszytko na Tuska

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ