Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 16:07
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Droga wojewódzka w Ortowicach po gruntownym remoncie oficjalnie otwarta. Inwestycja warta prawie 11 mln zł

Zakończył się wyczekiwany remont drogi wojewódzkiej nr 408. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie.
Droga wojewódzka w Ortowicach po gruntownym remoncie oficjalnie otwarta. Inwestycja warta prawie 11 mln zł

Inwestycja polegała na wykonaniu robót budowlanych związanych z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 408. Pierwszy odcinek wykonywany był w oparciu o dokumentację projektową wraz z decyzją ZRID oraz w systemie zaprojektuj i wybuduj, polegającym najpierw na opracowaniu dokumentacji projektowej, a następnie wykonaniu robót budowlanych. Całkowita długość przebudowanej drogi wynosi 2,10 km. W ramach zadania wykonano przebudowę trzech skrzyżowań, budowę wysp spowalniających ruch oraz zatok postojowych i autobusowych, przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych, utworzenie chodnika, ciągu pieszo-rowerowego i przejścia dla pieszych.

- Jest to jedna z intensywniej remontowanych dróg województwa opolskiego. Widzimy, że jest ona niezwykle obciążona ruchem ciężarowym. Dzięki tej inwestycji, kolejne ponad dwa kilometry drogi będą służyły na lata. W Ortowicach pojawiły się urządzenia związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, przez co pieszym i rowerzystom będzie łatwiej się poruszać. Na pewno to nie koniec. Jesteśmy na etapie projektowania i planowania kolejnych inwestycji. Myślę, że w najbliższych latach cała droga wojewódzka nr 408 zostanie przebudowana na nowo - powiedział Szymon Ogłaza, Członek Zarządu Województwa Opolskiego.

- Cieszymy się, że ponad dwukilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej został przebudowany. Jest to droga strategiczna, obciążona przez ruch samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Zarządu Dróg Wojewódzkich zabiegamy o to, żeby ten proces następował. Zadajemy sobie pytanie - kiedy kolejne odcinki - mówił wójt gminy Bierawa Krzysztof Ficoń.

Łącznie przebudowa pochłonęła niespełna 11 mln zł.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Realista 08.07.2023 08:15
Brawo!!!tylko dlaczego tak powoli,jak czytam jakie drogi są remontowane,chodzi o natężenie ruchu ,to nóż się otwiera.katastrofa z tym podziałem na 2 km odcinki.

Prawda 07.07.2023 23:29
Odbór drogi jak zwykle z pompom. Jakby to oni dali z własnej krwawicy... Pogadali a później pojedli i popili....

rt 19.07.2023 09:53
To som ojce tego sukcesa i dwie mamuśki.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama