Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 grudnia 2023 21:55
Reklama
Reklama
Reklama

Animacje cyrkowe, strażacki tor przeszkód i Pan Żaba. Jutro festyn z okazji Dnia Dziecka na strefie Kośnego

Animacje cyrkowe, strażacki tor przeszkód i Pan Żaba. Jutro festyn z okazji Dnia Dziecka na strefie Kośnego
Mnóstwo darmowych atrakcji, konkursy z nagrodami, dmuchańce, animacje cyrkowe, bezpłatny serwis rowerowy, mierzenie prędkości i nauka jazdy na miasteczku rowerowym z policjantami, sikawka konna, strażacki tor przeszkód i trzygodzinna zabawa z Panem Żabą. Jutro na strefie Kośnego na festynie zorganizowanym przez Radę Osiedla Piastów – Powstańców Śląskich odbędą się huczne obchody dnia dziecka.

Wydarzenie rozpocznie się od występów dzieci z Przedszkoli 24, 26 oraz Szkół Podstawowych nr 9 i 19. Warto pojawić już się na samym początku festynu, ponieważ wtedy dzieci otrzymają drobny poczęstunek i będą mogły wziąć udział w konkursach z nagrodami. Pół godziny później planowane jest uroczyste otwarcie imprezy oraz rozegranie wielkiego meczu o przechodni Puchar Rady Osiedla Piastów Powstańców- Śląskich.  O tytuł najlepszych drużyn na osiedlu rywalizować będą przedszkolaki oraz uczniowie z wyżej wymienionych placówek.

Rada Osiedla zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i powiatu na darmowe dmuchańce, malowanie buziek i wiele innych atrakcji. Na strefie znajdzie się wiele stoisk partnerów wydarzenia - Nadleśnictwa Kędzierzyn-Koźle, Czystego Regionu, Serwisu Rowerowego na Piastach (bezpłatne porady i podstawowy serwis rowerowy), firmy EMKA, Zespołu Szkół Medycznych (masaże, pierwsza pomoc), Infiniti Fitness Club (zajęcia sportowe i KIDO), WOPR Kędzierzyn-Koźle (skuter wodny), LELLEK Koźle (przygotowanie sadzonek drzew).

Przed głównym wejściem na plac dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcia w stroju Boba Budowniczego przy strefie pojazdów budowlanych.

W organizacji festynu pomagają strażacy z OSP Stare Koźle, którzy zabezpieczają imprezę pod kątem medycznym, ułożą dla dzieci strażacki tor przeszkód oraz którzy zaproszą gości strażackiego grilla (wata cukrowa, fasolka, kiełbasy - płatność tylko gotówką). Cały dochód ze sprzedaży gastronomicznego zostanie przeznaczony na zakup nowego wozu strażackiego dla tamtejszej jednostki.

Głównymi partnerami festynu jest firma EMKA oraz PCC. Wydarzenie nie odbyłoby się także bez wsparcia firm: KD Budownictwo, Meltmann z Pawłowiczek, Piast Med, Złom Max, Stokrotka, Cukiernia Godyla, ELIN, parking Tytan oraz MOK i KK24.pl.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Kędzierzyn-Koźle i jest współfinansowane ze środków Gminy Kędzierzyn-Koźle.

Organizatorzy sugerują, aby samochody zostawiać na dużym parkingu w okolicy kościoła na osiedlu Piastów-Powstańców Ślaśkich.


2_A2_festyn_2023
2_A2_festyn_2023

347268520_740646381145699_1506864054069172038_n
347268520_740646381145699_1506864054069172038_n


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ