Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 21:11
Reklama
Reklama
Reklama

Oświadczenie dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Małgorzaty Targosz po konferencji Suwerennej Polski

Oświadczenie dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Małgorzaty Targosz po konferencji Suwerennej Polski
Publikujemy oświadczenie Małgorzaty Targosz, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu, w którym odnosi się do niedawnej konferencji przedstawicieli Suwerennej Polski pod budynkiem szkoły. Sprawa dotyczy ogólnopolskiego rankingu szkół przyjaznych LGBTQ+, w którym szkoła zajęła ósme miejsce. 

Oświadczenie dyrektor I LO, Małgorzaty Targosz, w sprawie manipulacji stosowanej przez przedstawicieli Suwerennej Polski podczas konferencji zorganizowanej przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego w dniu 20 maja 2023r i wyemitowanym przez KK24.pl.

Stanowczo oświadczam, że przedstawiciele Suwerennej Polski w materiale wyemitowanym przez KK24 w dniu 20 maja 2023 w sposób niedopuszczalny manipulują emocjami społeczności lokalnej, uczniów i uczennic szkoły oraz ich rodziców. Autorzy nagrania ukazują pracę I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu w sposób szkalujący i nieprawdziwy. Pora nagrania materiału (sobota rano), brak rozmowy z przedstawicielami społeczności szkolnej, bezkrytyczny, jednostronny wydźwięk przekazywanych haseł i treści nasuwają wiele pytań, w tym pytanie o rzeczywistą potrzebę tak zaaranżowanej konferencji.

Stanowczo oświadczam, że nawoływania występujących Suwerennej Polski do obrony dzieci przed seksualizacją i deprawacją dokonywaną w I Liceum Ogólnokształcącym są manipulacją i propagowaniem fałszywych haseł. Rodzice wszystkich uczniów i uczennic uczęszczających do szkoły obowiązek edukacji seksualnej swoich dzieci wzięli na siebie, składając w szkole pisemne oświadczenie o braku zgody na uczestnictwo w zajęciach wychowania do życia w rodzinie. Żadne inne zajęcia z edukacji seksualnej ani nie były proponowane, ani się nie odbyły.

Stanowczo oświadczam, że umniejszające, spekulacyjne, bazujące tylko na nazwie, przedstawianie przez przedstawicieli Suwerennej Polski wysokiego miejsca I LO w Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ jako coś niewłaściwego, co należy kontrolować, jest manipulacją ukazującą pracę wszystkich nauczycieli szkoły w sposób niekorzystny i nieprawdziwy. Nawoływania i hasła w stylu „Szkoła ma uczyć, nie deprawować” są manipulacją odwołującą się do emocji, w której występujący Suwerennej Polski ani razu nie odnoszą się do faktów zarówno tych dotyczących poziomu edukacyjnego szkoły, sposobów uczenia, kompetencji kadry pedagogicznej, sukcesów edukacyjnych uczniów i uczennic I LO jak i tych dotyczących metodologii badania i pytań, na które odpowiadali uczniowie i uczennice wypełniając ankietę oceniającą szkołę w w/w rankingu.

Stanowczo oświadczam, że wyrwane z kontekstu moje wypowiedzi są manipulacją, która w żaden sposób nie oddaje misji i wartości zgodnie, z którymi przewodzę w I Liceum Ogólnokształcącym. I Liceum jest szkołą równych szans i równego traktowania, szkołą która wychowuje w duchu szacunku dla różnorodności i godności każdego człowieka, szkołą która łączy zamiast dzielić i uczy współpracy, tworząc tym samym bezpieczną przestrzeń do nauki i rozwoju wszystkich uczniów i uczennic. Odwaga do bycia sobą w każdym, nawet minimalnym, aspekcie życia jest wartością nadrzędną, która uczy młodzież radzenia sobie z niepewnością wyniku, emocjami własnymi i innych osób, pozwala rozwinąć zasoby i poczucie własnej wartości oraz przyczynia się do kształtowania postawy asertywnej, która sprawia, że młody człowiek potrafi wyrazić swoje potrzeby i nie ulega manipulacjom.
Stanowczo oświadczam, że wszelkie wystąpienia przedstawicieli partii politycznych przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego dzieją się bez mojej wiedzy i zgody oraz są manipulacją emocjami społeczności lokalnej o charakterze politycznym. Aby jej nie ulec warto zacząć myśleć krytycznie, oddzielać fakty od opinii oraz zasięgać informacji u źródła. Zapraszam do szkoły.

Małgorzata Targosz
Dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego
w Kędzierzynie-Koźlu

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dorota Furs 11.08.2023 16:41
Jestem z Panią i jej nauczycielami.Jestesmy dla uczniów a nie dla władzy czy popularności.Wyrazy szacunku

Drzazga1 10.08.2023 18:49
człowiek się zastanawiać zaczyna, dlaczego takie osoby jak ta (pani, pan)nie wiadomo kto to jest ,lub może ten ktoś już jest bezpłciowy .zwolnić tę panią, bardzo szkodliwa ideologia .To zaprzeczenie człowieczeństwa.Jak można tak nierozsądnych ludzi na tak bardzo odpowiedzialnych stanowiskach zatrudniać. Nauczanie bzdur i kłamstw??? coś podobnego. Niech pani dyrektor zasięgnie opinii u pani Kai Godek .To jest godna postawa człowieka 21 wieku. Pani dyrektor jest bardzo zagubioną osobą ,współczuję pani rodzinie , nie mówiąc już o uczniach.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ