Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 9 grudnia 2023 00:22
Reklama
Reklama

Wielki festyn z okazji Dnia Dziecka. Rada Osiedla Piastów – Powstańców Śląskich zaprasza na 28 maja

Wielki festyn z okazji Dnia Dziecka. Rada Osiedla Piastów – Powstańców Śląskich zaprasza na 28 maja
W niedzielę 28 maja na największej strefie rekreacyjno-sportowej przy ul. Kośnego w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się wielki festyn z okazji Dnia Dziecka. Obecnie trwają jeszcze przygotowania, jednak gminna Rada Osiedla Piastów – Powstańców Śląskich, która jest pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia przekazała już program imprezy.

Festyn zacznie się o godzinie 13:00 od występów dzieci z Przedszkoli 24, 26 oraz Szkół Podstawowych nr 9 i 19. Pół godziny później planowane jest uroczyste otwarcie oraz rozegranie wielkiego meczu o przechodni Puchar Rady Osiedla Piastów Powstańców- Śląskich. O tytuł najlepszej drużyny na osiedlu rywalizować będą przedszkolaki oraz uczniowie z wyżej wymienionych placówek. Radni zachęcają rodziców, dziadków oraz wszystkich mieszkańców osiedla, aby przyjść i kibicować najmłodszym podczas meczu i występów.

Przez cały dzień na gości czekać będzie kilka godzin dobrej zabawy i wszystko poza strażackim grillem będzie za darmo! Rada Osiedla zdecydowała, że na festynie nie będzie płatnych stoisk z balonami i gadżetami tak, aby nie narażać budżetu rodziców i tak, żeby bez obaw o koszty każdy mógł przyjść na festyn. Dzieci będą mogły korzystać z darmowch dmuchańców, malowania buziek i innych atrakcji. Przewidziano sporo rodzinnych konkursów z nagrodami, także warto na festynie pojawić się jak najwcześniej.

W godzinach popołudniowych dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach cyrkowych, odwiedzić stoiska tematyczne, a o godzinie 17:00 animacje poprowadzi charyzmatyczny Pan Żaba.

Planowana jest strefa zdjeć przy pojazdach służb mundurowych i budowlanych oraz przygotowywanie sadzonek drzew. Warto też zabrać ze sobą rower, ponieważ w trakcie festynu bedzie można skorzystać z darmowego podstawowego serwisu i porad rowerowych.

Odbędą się też różnego rodzaju pokazy i zajęcia sportowe oraz strażacki tor przeszkód przygotowany przez druhów z OSP Stare Koźle, którzy w trakcie festynu będą zbierać środki na zakup nowego wozu strażackiego.

Pomyślano także o rodzicach, którzy będą m.in mogli podszkolić się z udzielania pierwszej pomocy oraz skorzystać z masażu karku. Wszelkie szczegóły znajdują się na plakacie oraz na Facebooku Rady Osiedla Piastów - Powstańców Śląskich:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100068532424994

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta masta Kędzierzyn-Koźle i jest współfinasnowane ze środków Gminy Kędzierzyn-Koźle.


Festyn KK
Festyn KK

plakat poprawiony
plakat poprawiony


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ