Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 13 czerwca 2024 10:05
Reklama
Reklama

Rośnie ryzyko pożarów w lasach. Kędzierzyn-Koźle objęty drugim stopniem zagrożenia pożarowego

Rośnie ryzyko pożarów w lasach. Kędzierzyn-Koźle objęty drugim stopniem zagrożenia pożarowego
Wszystkich cieszy letnia pogoda za oknem, jednak wraz z upałami znacznie wzrosło zagrożenie pożarowe w lasach. Do powstania niekontrolowanego ognia wystarczy niedogaszone ognisko lub niedopałek papierosa.

Prognozy na najbliższe dni zapowiadają lekkie opady deszczu, jednak leśnicy apelują o ostrożność i nie wykluczają zwiększonego ryzyka pożarowego. O rosnącym zagrożeniu pożarowym w lasach ostrzega od kilku dni Instytut Badawczy Leśnictwa. Na terenie Opolszczyzny, w tym Nadleśnictwa Kędzierzyn ogłoszono żółty, drugi stopień zagrożenia pożarowego.

Kodeks wykroczeń za wypalanie traw i nieużytków przewiduje grzywnę od 5 do 20 tys. złotych. Jeśli pożar się rozprzestrzeni i zagrozi życiu, zdrowiu lub mieniu, osoba odpowiedzialna za jego wywołanie może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
😕 10.06.2023 18:37
🤣😃 Dodam jeszcze, że 🤭 ja się chiba PO-chlastam sro spaczy przez tego Ruso-Szwaba 😕 Kiedyś Donalduś Tusku jako król Europy robił za szatniarza u Junkera 😃 Ale teraz jest jeszcze lepiej 🤭 Bo Putas swego PSA nazwał DONALD 😳 !!!!🤭😆😂 Piesek Donald przynosi Putasowi papućki, liże mu buty, na PO-lecenie daje głos i robi różne sztuczki - wszystko PO to - by zadowolić SWEGO pana 😃 Ale nie ma co się temu dziwić. W końcu - "Nasz człowiek w Warszawie" - od zawsze bardzo dobrze się sprawuje 🥴. I za dobre sprawowanie - etoj charoszyj maładiec - widocznie zasłużył sobie na taki ZASZCZYT u Putasa 😎

😕 10.06.2023 10:03
Hmmmmm 😕 Susza, czy ulewa w piątek to jedno, ale cały czas zastanawiam się nad tym marszem Tuskomatołków 🙄 Co to zjechali się do Warszawy na wezwanie swojego ukochanego 🥰 Ruso-Szwaba. W rocznicę obalenia przez agenturę rządu Jana Olszewskiego 🥴 Gdy nad zebranym tłumem pojawił się samolocik z banerem o treści "Do Berlina", to poseł Budka zaintonował hymn 😊 Ale tylko zdołał wykrztusić "Jeszcze Polska..." i nic więcej 🥴 Natomiast zebrany tłum (głupek Giertych mówił, że było ich okrągły milion 🤣😂), ten tłum zaczął se skandować hasło - "OSIEM gwiazdek" 😳 I nad tym WŁAŚNIE bardzo się KURNA zastanawiam !!?????!! 🙄🤭 No bo, jak ten milion 🤣 Tusko-matołków będzie "gwiazdować" tych PiS-iorów, których w końcu jest kilka milionów 😳🤔🥳 ??? Czyli wychodzi na to, że teraz PeŁo będzie miało SPORO roboty 😆🤭 Ale mam nadzieję, że ukochany Ruso-Szwab (teraz jako wybitny 😂 ogier) - PO-każe choćby w TVN na wizji - jak to PO-kazowo gwiazdkuje PiS-iorów 😎

Kapuśniak Zenobia 08.06.2023 15:14
Przecież wczoraj zapowiadaliście ulewy w Matołkowie tylko jak zwykle G się sprawdziło z tego. Jak zapowiadają lekkie opady to może coś solidniej popadze jutro w końcu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ