Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 4 marca 2024 12:35
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Urządzili burdę na meczu ZAKSY ze Stalą Nysa. Wniosek do sądu wobec trójki młodych kibiców gości

Urządzili burdę na meczu ZAKSY ze Stalą Nysa. Wniosek do sądu wobec trójki młodych kibiców gości

Agresja słowna, wyzwiska i wulgarne przyśpiewki. Takie zachowanie zaprezentowała grupa kibiców nyskiej Stali podczas meczu ich drużyny z ZAKSĄ. Policjanci z Kędzierzyna-Koźla wspólnie z funkcjonariuszami z Nysy ustalili trzech nastolatków, którzy podczas tego wydarzenia pokazali, jak nie powinno wyglądać dopingowanie. W związku z popełnieniem przez 16-latków czynów karalnych zostały skierowane wnioski do sądu rodzinnego.
Zachowanie kibiców na meczach bywa różne. Niestety nie wszyscy dopingują swoje drużyny w miłej i radosnej atmosferze sportowej rywalizacji. Zachowania agresywne, wykrzykiwane wyzwiska i słowa wulgarne kojarzą się głównie z „kibicami” piłki nożnej. Jednak rzadko się zdarza, aby to fani siatkówki zachowywali się w sposób naganny.

Taka sytuacja miała miejsce na początku roku podczas meczu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z PSG Stalą Nysa. Agresja słowna skierowana do obsługi hali sportowej, wulgarne przyśpiewki, wyzwiska i obelgi w stronę fanów ZAKSY. W taki sposób część nyskich kibiców postanowiła świętować sportowe wydarzenie.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla podjęli współpracę z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Nysie, aby wyciągnąć konsekwencje niedopuszczalnego zachowania nyskich kibiców. Wspólne działanie i praca operacyjna doprowadziły do ustalenia trzech najaktywniejszych spośród nich. Okazało się, że to 16-latkowie z powiatu nyskiego. Wobec nieletnich sprawców czynów karalnych, zostały skierowane wnioski do Sądu Rejonowego w Nysie, gdzie ich sprawą zajmie się wydział do spraw nieletnich.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ