Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 05:18
Reklama
Reklama
Reklama

Groźna bakteria w starorzeczu Odry w Januszkowicach. Zakaz połowu ryb i wchodzenia do wody

Groźna bakteria w starorzeczu Odry w Januszkowicach. Zakaz połowu ryb i wchodzenia do wody
W związku z wykryciem w próbach ryb wyłowionych w starorzeczu Odry w Januszkowicach bakterii Aeromonas hydrophilia, wojewoda opolski wprowadził zakaz korzystania z wód.

Komunikat Wojewody Opolskiego:

wprowadza rozporządzenie nakazujące powstrzymanie się od wszelkiego korzystania z wody na odcinku wskazanym w rozporządzeniu, w tym łowienia ryb. Niniejsze rozporządzenie wprowadza się w związku z wykryciem w próbach ryb bakterii, między innymi Aeromonas hydrophilia, które w przypadku konsumpcji ryb mogą wywołać zaburzenia stanu zdrowia ludzi, oraz stwierdzeniem wzrostu ilości fitoplanktonu, w tym Prymnesium parvum – „złotej algi”, co może skutkować gwałtownym wzrostem wydzielania się ichtiotoksyn stanowiących zagrożenie dla organizmów wodnych.

Wprowadzony zakaz ma na celu ochronę zdrowia ludzkiego oraz ułatwienie pracy odpowiednim służbom inspekcji i straży. Przedmioty, które miały kontakt z wodami zbiornika, przed ich ponownym użyciem należy bezwzględnie zdezynfekować. W celu uniknięcia ewentualnego przemieszczania się ryb z głównego koryta rzeki Odry do Starorzecza zamontowano siatkę ochronną w poprzek koryta Starorzecza.

Jednocześnie przypominamy o obowiązującej informacji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dot. zakazu korzystania z wód Odry do pojenia zwierząt, że zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 852/2004 w gospodarstwach utrzymujących zwierzęta należy używać do ich pojenia wyłącznie wody pitnej i/lub wody czystej.


akt

akt


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
😕 29.05.2023 14:10
Do @kl. Coś w tym jest, z tymi służbami mundurowymi 😕 Bo za rządów PeŁo masowo likwidowano w całej Polsce jednostki wojskowe, a głównie posterunki policji. 🥴Niby w ramach oszczędności, a w rzeczywistości PO to , żeby różni oszuści i złodzieje mieli odpowiedni komfort i swobodę działania. 😠 Przyznaję, że świetnie to się rządzącym tuskomatolkom udało🥴 Bo do dzisiaj są poważne problemy z tą specyficzną (na szczęście coraz mniejszą) częścią elektoratu PeŁo 🥳 A co do YARO, to jego ochrona jest finansowana z funduszy partyjnych. Ku rozpaczy putinowców, że drugiego Kaczyńskiego - trudniej jest jakby teraz sprzątnąć. 🧐 Wtedy przed lotem do Smoleńska, nagle YARO został wezwany do chorej matki. Tylko to uratowało mu wówczas życie 🙄 Ale rozumiem Twoje niezadowolenie z takiego obrotu spraw i z tego, że teraz YARO jest dokładniej i lepiej ochraniany (z funduszy partyjnych PiS) . Sam wiesz doskonale@kl , że nie jesteś osamotniony w tym niezadowoleniu . Bo niektórzy to nawet są WYJĄTKOWO wściekli . Nie tylko w ""partii miłości " pt PeŁo 😎

kl 28.05.2023 21:33
Eee, tam. Krzywy ryjku. W tej ukochanej przez Ciebie partii wszyscy dobrze się urządzili. Nawet guru główny doi kasę, naszą kasę, poprzez zatrudnianie tabunów mundurowych do całodobowej ochrony. Możesz sobie wyobrazić jaki to szmal / dzień? Jeśli tak, to pomnóż to przez lata. Wyjdzie ci ładna suma. Ale rozumiem że Twoi wybrańcy mogą. Wystarczy że się odpowiednio nazywali. Pe i es.

Xxx 28.05.2023 17:52
Jedyne dobre sprawy jakie załatwili, to stanowiska w spółkach państwowych dla swoich. Dla kilku tysięcy Polaków, na pewno dobrze załatwili sprawy.

Glupek wioskowy 28.05.2023 12:19
Ale budzie telebim za 370 tysi

😕 28.05.2023 10:19
Do @ kl. To że jakoś tam sympatyzuję z PiS, jeszcze wcale nie oznacza, że pochwalam wszystko co robi partia rządząca😕 Mimo wielu dobrych spraw 👍 jakie PiS załatwił i załatwia dla Polski i Polaków, to popełnia też i błędy. 🥴 Zawsze tak jest, że błędów nie popełnia ten, który NIC nie robi 🙄 Ale wkurza mnie też i to, że przylepiło do tej ekipy sporo działaczy, których jedynym celem działania jest kasa, koryto i pełna kieszeń 🧐 Już w starożytnych Atenach podstawą demokracji i jej polityki, była troska o dobro ówczesnej społeczności🤭 Jednak wszechobecna demoralizacja i dewastacja społeczeństwa polskiego - od czasów II wojny światowej, niemal całkowicie zniszczyła podstawy demokracji.😕 A już szczególnie, po Okrągłym Korycie, obecna PeŁo, wręcz nieprawdopodobnie UDOSKONALIŁA metody i sposoby napychania własnych kieszeni😳 Również tajnych kont rekinów PO-litycznych w rajach podatkowych 😠 Niestety jest to na tyle zaraźliwe i nęcące , że wielu polityków z innych partii chyba również, stosuje tego typu reguły swej działalności.🙄 Jest to temat rzeka, tym BARDZIEJ, że teraz jesteśmy poddawani wszechobecnej propagandzie i manipulacjom - głównie z powodu wojny przy granicy Polski.😠 Co widać słychać i czuć 😎

Darek rolnik 27.05.2023 13:51
Grupa Azoty ZAK poradziła sobie w trudnym czasie. 2022 rok spółka zakończyła ze sporym zyskiem,przy wyokiej cenie gazu. W 2023 cena gazu pięć razy niższa a zakład jedzie na długach.Takie rzeczy to tylko w Polsce są możliwe,ja pierniczę.

Alina 26.05.2023 11:37
Do @Aliny Bis Niejednemu psu Burek. 😜

Tomek 26.05.2023 08:39
ORLEN Obajtka przejmie cały Polski przemysł i będzie komunistyczny MEGA KONCERN OBAJTKA.Wszystko w rękach władzy.Kapitalizm to przeżytek wg.PiS-u,przejdźmy na sterowanie ręczne państwa,całą gospodarką.ku chwale naczelnika.

kl 25.05.2023 14:31
Tak, tak, krzywy ryjku. To są wybitne, inżyniery, specjalisty, ekonomisty i podobne fachury magistry, z nadania jedynie słusznej partyji, do której serduszko twoje tak żwawo pika, co wnoszę z tonu twoich poprzednich wypowiedzi.

Erazm 25.05.2023 13:24
Pi Chyba nie piszesz o pensjach pracowników? 4-5 tys.zł to nawet w Etiopii nie jest dużo.

Alina 25.05.2023 13:01
Zarząd powinien sobie naliczyć premię i dalej sponsorować różne akcje.... A wy pracownicy zabierzcie się do pracy bo za mało robicie i stąd ten wynik.

Rafał 25.05.2023 12:00
Należący do Orlenu Anwil zwiększa moce produkcyjne,otwiera w lipcu nową instalację nawozową,Orlen sprzedaje Grupie Azoty gaz,jak to się ma do uczciwej konkurencji.

Jola 25.05.2023 11:46
Będzie coraz gorzej.Skończył się okres aplikacjii nawozów do gleby.Wzrasta import nawozow spoza UE.Rolnicy mało sieją bo po co,polskie spichlerze pełne ukraińskiego zboża,rzepaku,slonecznika...

Alina 25.05.2023 11:11
28 grudnia 2022 nasza ukochana UE wydała rozporządzenie, że na okres 6 miesięcy zawiesza cła na mocznik i amoniak, które służą do produkcji nawozów azotowych. W uzasadnieniu można przeczytać, że działanie to ma obniżyć koszty produkcji rolnej, a co za tym idzie ceny żywności. Import spoza unii ruszył z kopyta (nikt nie patrzy na ślad węglowy). To spowodowało zmniejszenie sprzedaży nawozów azotowych Grupy Azoty ZAK w I kwartale 2023 roku o 40%. I to są te plusy ujemne bycia w UE.

olga12 25.05.2023 10:22
Może w sklepach potanieje jak pracownicy Azot pójdą na zasiłek.Sezon na aplikację nawozów już się skończył więc nie ma co liczy na poprawę finansów ZAK.Będzie tak samo źle, bo gorzej już być nie może.A może Ukraina pomoże?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ