Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 22:06
Reklama
Reklama
Reklama

Z lombardu skradli łańcuszek warty blisko 11 tysięcy złotych. Mundurowi szybko namierzyli złodziejską parę

Z lombardu skradli łańcuszek warty blisko 11 tysięcy złotych. Mundurowi szybko namierzyli złodziejską parę
27-latek wspólnie z 43-letnią kobietą skradł łańcuszek warty blisko 11 tys. złotych i zaatakował pracownicę lombardu, gdy ta próbowała odzyskać skradzioną biżuterię. Policjanci szybko namierzyli i zatrzymali sprawców. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, a kobieta zarzut kradzieży.

Pod koniec kwietnia policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy zostali powiadomieni o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym z lombardów na terenie miasta. Na miejscu na funkcjonariuszy czekała już pracownica lombardu.

Według jej relacji do lombardu wszedł mężczyzna z kobietą. Pod pretekstem kupna łańcuszka dla córki, kobieta zaczęła przymierzać biżuterię. Gdy miała na sobie łańcuszek warty blisko 11 tys. złotych, oboje wybiegli ze sklepu. Pracownica lombardu ruszyła za nimi, dogoniła kobietę i gdy próbowała odzyskać biżuterię, została zaatakowana przez mężczyznę. Pokrzywdzonej udało się zerwać skradzioną biżuterię i wrócić do lombardu, skąd wezwała na pomoc policjantów.

Po ustaleniu rysopisów sprawców mundurowi szybko wytypowali osoby, które mogły stać za kradzieżą. Po zatrzymaniu okazało się, że to 27-letni kędzierzynianin i 42-letnia mieszkanka naszego miasta. Kobieta usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia. Z kolei mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Z uwagi na to, że w przeszłości popełnił już podobne przestępstwa, grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec 27-latka policyjny dozór.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Lojtnant Gołąbo 26.05.2023 08:13
Tu brzoza, tu brzoza. Jak mnie słychać? Odbiór. - Bardzo dobrze cię słyszymy brzoza. Nadawaj. Ten 13 bieg koziołków może być bardzo smutny albo wyjątkowo radosny nie tylko w kkoźlu STOP W Dzień Matki sejm będzie ostatecznie procedował ustawę , której początek sięga 1992 roku STOP Wtedy sejm zatwierdził uchwałę o ujawnieniu Tajnych Współpracowników komunistycznej bezpieki STOP Przerażeni tą uchwałą komuniści oraz ich TW zasiadający w ławach sejmowych, w zemście ze te uchwałą odwołali rząd Jana Olszewskiego STOP. Od tamtego czasu nie można było skutecznie oczyścić wszystkich urzędów państwowych i samorządowych z pozostałości ludzkich zasobów komunistycznych w Polsce STOP Teraz w Dzień Matki w 2023 roku tamta sprawa uchwały z 1992r być może będzie ostatecznie zakończona. Może. STOP Sejm właśnie rozpoczyna obrady i cała sprawa jest rozwojowa STOP Akbo będzie dobrze , albo będzie źle STOP Życzę wszystkim miłego dnia STOP

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
PRZECZYTAJ