Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 września 2023 06:37
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strażacy interweniowali w bloku przy ulicy Kosmonautów. W mieszkaniu włączyła się czujka tlenku węgla

Strażacy interweniowali w bloku przy ulicy Kosmonautów. W mieszkaniu włączyła się czujka tlenku węgla
W sobotę służby ratunkowe interweniowały w jednym z bloków przy ulicy Kosmonautów. W mieszkaniu włączyła się czujka tlenku węgla.

O zagrożeniu poinformowano służby po godzinie 22. Na miejsce skierowano zastęp Państwowej Straży Pożarnej. Jeszcze przed przybyciem służb, mieszkańcy przewietrzyli mieszkanie. Strażacy przy pomocy specjalistycznego miernika sprawdzili lokal. Nie stwierdzono obecności zabójczego gazu.

- Czad, czyli tlenek węgla, powstaje podczas procesu niecałkowitego spalania materiałów palnych. Ma silne własności toksyczne, gęstością jest zbliżony do powietrza. Tlenek węgla jest groźny zarówno zimą i wiosną, jak i w czasie letnich upałów, gdy temperatura na zewnątrz znacznie przewyższa tę w kominach i wentylacji. W efekcie czego ciąg zostaje ograniczony - przypominają strażacy.

Pierwszymi objawami zatrucia czadem są zawroty głowy. Pojawią się one przy zwiększonym poziomie tlenku węgla lub długotrwałym narażeniem o niższym stężeniu. Skrajnym objawem jest utrata przytomności i wtedy niezwłocznie dzwonimy na numer alarmowy. Każda dawka czadu grozi utratą zdrowia, a nawet życia.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
mamrot 25.05.2023 13:06
Ooooo.... Jak ładnie p.prezydent z dziećmi.... Tylko tyle potrafi i dlatego miasto umiera. Gratuluje.

😕 22.05.2023 00:28
Teoretycznie masz rację @Sznycel. 😕 Ale przypuszczam, że te fotki dzieci robiły właśnie smartfonami 🤭 Bo coraz częściej normalny aparat fotograficzny zastępuje się smartfonem 😁 Natomiast dawne aparaty analogowe, to chyba jest już tylko mało znana historia 😎

Szycel 19.05.2023 13:55
I to jest metoda na odciągnięcie dzieci od smartfonów.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama