Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 20:31
Reklama
Reklama
Reklama

Podwyżki dopadają nas nawet po śmierci. Wzrosły ceny za opłaty cmentarne w Kędzierzynie-Koźlu

Podwyżki dopadają nas nawet po śmierci. Wzrosły ceny za opłaty cmentarne w Kędzierzynie-Koźlu
Niestety inflacja dotknęła również zakłady cmentarne w całej Polsce. Miejski Zakład Cmentarny w Kędzierzynie-Koźlu od lat miał jedne z niższych cen w kraju, jednak od połowy marca to się zmieniło i ceny zbliżyły się do tych w innych miastach. Teraz za pochowanie bliskiego zapłacimy nawet 50 procent więcej. 

Podwyżki cen opłat cmentarnych w całej Polsce dotknęły to również nasze miasto. Wzrost cen wynika z wielu czynników, takich jak miedzy innymi wzrost kosztów utrzymania cmentarza, gospodarowania odpadami, prac remontowych, czy zwiększenia wynagrodzeń pracowników.

Jak podkreśla Piotr Pabisz, dyrektor Miejskiego Zakładu Cmentarnego w Kędzierzynie-Koźlu, opłata cmentarna w naszym mieście była dużo niższa niż w innych miastach w Polsce, tak więc ujednolicenie opłat za pochowanie zwłok na terenie nekropolii komunalnych było koniecznością.

- Od połowy marca rada miasta ustaliła nowe opłaty, cześć to podwyżka na poziomie dwudziestu procent, część na poziomie pięćdziesięciu. Poprzedni cennik obowiązywał wiele lat, a w związku z tym, że nasza jednostka jest samofinansująca, to miasto nie łożyło i nie łoży na nasze utrzymanie. Opłaty te nie pokrywają nawet dwudziestu pięciu procent kosztów utrzymania cmentarza, resztę przychodów mamy ze świadczenia usług pogrzebowych i tym bilansujemy utrzymanie wszystkich nekropoli na terenie Kędzierzyna-Koźla - mówi Piotr Pabisz, dyrektor Miejskiego Zakładu Cmentarnego w Kędzierzynie-Koźlu.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Denis 18.05.2023 14:35
Jak widać szkoła oferuje dużo muzy i kiełbasę do niej. To misie podoba. Idziemy tam z Brajanem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ